20-21 лютого відбувся тренінг з локалізації та моніторингу виконання обласного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325

Захід пройшов за участю представників департаментів соціальної політики, освіти і науки, служби у справах дітей Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківського обласного центру зайнятості, Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області, Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в області та інших установ, які дотичні до виконання обласного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека».

З вітальним словом до присутніх звернулася заступниця голови Івано-Франківської обласної (військової) державної адміністрації Людмила Сірко.

«2000 року, коли Рада Безпеки ООН ухвалила Резолюцію 1325 «Жінки, мир, безпека» та визнала роль жінки в запобіганні та врегулюванні конфліктів з метою підтримання миру та безпеки, ніхто не міг подумати, що в Україні розпочнеться повномасштабна війна. Ніхто не замислювався над тим, що українські жінки невдовзі стануть учасниками воєнних операцій, військовими медиками та волонтерами. Тому ця тематика стала ще більш актуальною для нас, українців. У 2016 році було прийнято Національний план  дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325. До всіх напрямків виконання даної стратегії залучено жінок. І сьогодні, коли ми бачимо виконання даного Національного плану дій, в нас є 17 дотичних структурних підрозділів, 17 організацій, які долучені до виконання даного плану», - розповіла Людмила Сірко.

Людмила Сірко подякувала громадській організації «Д.О.М. 48.24» за ініціативу у проведенні такого тренінгу, тому що навчатися потрібно протягом цілого життя: «Кожен раз ми навчаємось як взаємодіяти з собою, як врегульовувати конфлікти».

Зі слів Людмили Сірко, жіноцтво, насамперед лідер, який передбачає свою роль і в військовій сфері, адже дуже багато наших жінок є захисницями. чимало представниць є волонтерами, людьми, які ведуть перемовини щодо врегулювання конфліктних ситуацій. Дуже багато жінок працюють із внутрішньо переміщеними. Тому гендерна рівність чоловіків та жінок має бути присутня.

«Важливим розділом Національного плану дій є відновлення, тому що ми всі очікуємо на найшвидшу перемогу, але ми маємо бути зацікавлені в тому, щоб  відновити насамперед людей та мотивацію до життя, відновити зруйновану інфраструктуру, яка вже є на Сході України. Сьогодні ми чітко бачимо роль і в подоланні домашнього насильства, в тому числі сексуального» , - сказала Людмила Сірко, - « І теж хочу подякувати організаціям, які створюють такі притулки, шелтери для жінок, що постраждали від домашнього насильства, це теж велика робота всіх нас».

Зазначимо, що захід було організовано з метою моніторингу стану локалізації Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» в умовах війни.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux