Рішення відзначати Міжнародний день енергозбереження з’явилось за ініціативи міжнародної екологічної мережі SPARE у квітні 2008 року. Це свято одержало статус міжнародного, оскільки взяти участь у проекті побажали близько 20 країн.
Основна мета свята – привернути увагу влади та громадськості до раціонального використання ресурсів та розвитку відновлюваних джерел енергії. Енергозбереження вигідно економічно. Особливо важливо: економія енергії дозволяє зменшити забруднення навколишнього середовища.
Заходи з економії енергоресурсів в два з половиною – три рази дешевше, ніж виробництво і доставка споживачем такої ж кількості знову отриманої енергії, отриманої з традиційних джерел, які забруднюють довкілля. Цікаво, що найпростіші та елементарні заходи енергозбереження доступні кожному і можуть бути застосовані в побуті майже повсюди. У всіх країнах, де відзначається міжнародний День енергозбереження, проходять інформаційні та агітаційні заходи спрямовані на те, щоб проінформувати людей про способи енергозбереження та існуючі поновлювальні джерела енергії, розповісти, чому важливо економити енергію.
Зокрема, в Україні триває реалізація проєкту з обміну ламп розжарювання, що впроваджений Кабінетом Міністрів України та Євпорейським Союзом.
Метою проєкту є забезпечення заміни ламп розжарювання на світлодіодні лампи для економії споживання електричної енергії та відповідного зменшення навантаження на енергетичну систему України, яка постраждала внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.
Обміняти лапми можуть пересічні мешканців та юридичні особи у відділеннях «Укрпошти» або за попередньою заявкою у додатку «Дія».
Економія енергії дозволить знизити забруднення навколишнього природного середовища!