Інформаційні матеріали

Стратегія Європейського Союзу для Дунайського регіону була затверджена Радою ЄС 24 червня 2011 року.

В географічному плані Стратегія охоплює 14 країн: Німеччина (Баден-Вюртемберг, Баварія), Австрія, Словаччина, Чехія, Угорщина, Словенія, Румунія, Хорватія, Болгарія, Сербія, Боснія та Герцеговина, Чорногорія, Молдова та Україна.

Дунайська стратегія охоплює чотири області України, а саме: Одеську, Чернівецьку, Івано-Франківську та Закарпатську.

Стратегією передбачено співпрацю в рамках 12 пріоритетних напрямів:

 1. Мобільність водних шляхів
 2. Автомобільна, залізнична та авіаційна мобільність
 3. Стала енергетика
 4. Культура і туризм
 5. Якість води
 6. Екологічні ризики
 7. Біорозмаїття, ландшафти, якість повітря та ґрунтів
 8. Розвиток знань і освіти суспільства
 9. Конкурентоспроможність підприємств
 10. Люди і навики
 11. Інституційна спроможність та співпраця
 12. Безпека

Фінансування реалізації проєктів в рамках Стратегії може бути здійснено за рахунок коштів в рамках наявних програм технічної допомоги ЄС та міжнародних фінансових організацій, національних бюджетів.

У вересні 2011 року було утворено Координаційний центр з провадження діяльності, пов’язаної з участю України в реалізації Стратегії. 20 жовтня 2020 року Координаційний центр схвалив План заходів щодо забезпечення реалізації в Україні Стратегії ЄС для Дунайського регіону на 2021-2023 роки.


Головування України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону

27 жовтня 2021 року на 10-му щорічному форумі Стратегії ЄС для Дунайського регіону, що проходив у Братиславі, Україна прийняла штурвал головування в Стратегії від попередньої головуючої держави – Словаччини. Україна стала першою країною, що не є членом ЄС, яка буде головувати в Стратегії і у період з листопада 2021 по листопад 2022 року буде відповідати за визначення пріоритетних напрямків співпраці країн в рамках ініціативи.

Головування України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону є важливим напрямом європейської інтеграції України, адже дає можливість на одному рівні з державами-членами ЄС формувати порядок денний, реалізовувати власні ініціативи в рамках Стратегії та посилювати співпрацю з європейськими країнами. Дунайська стратегія є відмінним форматом для успішної реалізації євроінтеграційного вектору України та формування позитивного іміджу України на міжнародній арені.

22 вересня 2021 року Кабінет Міністрів України розпорядженням № 1150-р, схвалив Програму головування України у Стратегії ЄС для Дунайського регіону у період з листопада 2021 року по листопад 2022 року та затвердив План заходів з її реалізації, що визначає тематичні та політичні пріоритети, а також основні аспекти головування (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1150-2021-%D1%80#Text).

Пріоритетними напрямами головування України визначено: «Сталий розвиток Дунайського регіону: декарбонізація та трансформація економіки» і «Розвиток людського капіталу та ринків праці».

Програмою головування України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону у вересні 2022 року у Івано-Франківську заплановано проведення міжнародної конференції, присвяченої питанням освіти, перепідготовки, залучення (інклюзії) осіб з інвалідністю до ринку праці.

Національним координатором діяльності, пов’язаної з участю України в реалізації Стратегії, визначено Міністерство розвитку громад та територій України, яке забезпечує підготовку та координацію головування України. 

Івано-Франківська область у реалізації Стратегії

Івано-Франківська область бере активну участь у процесі реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону.

У рамах Дунайської транснаціональної програми в Івано-Франківській області впроваджуються 2 проєкти: «Управління і використання міських лісів як природної спадщини в містах Дунайського регіону» та «Розбудова можливостей цифрового підприємництва для людей похилого віку за допомогою інноваційної системи навчання».

Проєкт «Управління і використання міських лісів як природної спадщини в містах Дунайського регіону» 

Проєкт розроблений для внесення змін в управління міськими лісами Дунайського регіону та використання послуг екосистеми.

Мета - зберегти сучасний образ міських лісів та забезпечити, щоб лісові території стали місцем для соціалізації, релаксації, освіти та відпочинку, та покращити співпрацю ключових учасників управління міськими лісами (Вовчинецький пагорб).

В рамках проєкту передбачається здійснення таких заходів:

 • облаштування дитячого простору;
 • встановлення станції сервісного обслуговування для велоспільноти;
 • відновлення пішохідних та велосипедних доріжок;
 • облаштування оглядового майданчику та паркувальної зони.

Виконавець проєкту: Місто Любляна (Словенія), партнер - Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради.

Проєкт «Розбудова можливостей цифрового підприємництва для людей похилого віку за допомогою інноваційної системи навчання»

Основна мета проекту – це розширення можливостей старшого покоління на цифровому ринку праці для підвищення рівня самозайнятості, формування кваліфікованої робочої сили з новими цифровими компетенціями для бізнесу й соціальної сфери шляхом забезпечення стійкості інноваційних екосистем на території Дунайського регіону. Для її досягнення передбачено реалізацію таких завдань:

- становлення стійкої екосистеми, яка дасть можливість особам віком більше 50 років стати постачальниками цифрових послуг (навіть базових) для роботодавців;

- розробку, адаптацію та пристосування інноваційних навчальних програм до формування цифрових підприємницьких і соціальних компетенцій;

- формування довіри представників промисловості та бізнесу (потенційних роботодавців) до цифрової компетентності людей віком більше 50 років.

Партнери проєкту – Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Івано-Франківський обласний центр зайнятості.

Представники структурних підрозділів облдержадміністрації, виконавчих комітетів міських рад, територіальних громад, навчальних закладів та громадських організацій області беруть участь у заходах, які проводяться в рамках реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux