Завершився фестиваль професійного музичного мистецтва «Прикарпатська весна»

news-image
Днями в Івано-Франківській обласній філармонії відбулося урочисте закриття фестивалю професійного музичного мистецтва «Прикарпатська весна-2016», який відбувався з 1 по 13 березня.

Участь у заході взяв заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк.

«Прикарпатська весна» – це єдиний фестиваль професійного музичного мистецтва в області, який протягом десятків років збирає у обласному центрі Прикарпаття колективи і солістів з усієї України.

Упродовж двох тижнів франківці та гості міста мали змогу відвідати концерти з різною програмою.

У структурі фестивалю – різні музичні жанри, стилі і напрямки: класика, народна музика, пісня, танець, балет, солісти-вокалісти, хори, камерний та симфонічний оркестри.

Фестиваль розпочався 1 березня концертом симфонічного оркестру Івано-Франківської обласної філармонії під орудою головного диригента та художнього керівника – заслуженого артиста України Віктора Олійника. Колектив презентував прикарпатській публіці концерт для оркестру І.Карабиця. Про композитора слухачам розповіла дружина композитора Маріанна Копиця, яка була почесним гостем фестивалю. Також, в перший день фестивалю з симфонічним оркестром виступила піаністка Діна Писаренко (м.Київ).

Справжньою окрасою фестивалю був ансамбль народної музики «Росава» Черкаської обласної філармонії (керівник – заслужений артист України Микола Петрина).

Академічний камерний оркестр «Harmonia Nobile» (художній керівник – заслужена артистка України Наталія Мандрика), а також гості фестивалю – народний артист України Олег Лихач (тенор, м.Львів) та лауреат міжнародних конкурсів Іванна Комаревич (сопрано, м.Львів) підготували чудову програму з арій та дуетів.

Вперше в рамках фестивалю «Прикарпатська весна» концерти проводились за межами Івано-Франківської філармонії. Так, Національна заслужена капела бандуристів України імені Г.І.Майбороди 5 березня виступила у селищі Богородчани, 6 березня – у місті Коломия, 7 березня – у Івано-Франківській обласній філармонії.

У рамках фестивалю вперше відбувся концерт «Прикарпатський первоцвіт», в якому взяли участь талановиті діти. Лауреати та дипломанти обласних конкурсів та фестивалів виступили у супроводі академічного камерного оркестру «Harmonia Nobile» та симфонічного оркестру обласної філармонії, а також, своїми вихованцями потішила балетна школа-студія Вадима Пісарєва.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

16.03.2016 10:09