З початку року у зовнішній торгівлі області – позитивна динаміка

news-image
За інформацією головного управління статистики в області, обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності на Івано-Франківщині у січні-лютому 2017 року становили 98,8 млн. дол. США, імпорту – 60,7 млн. дол. США. Проти відповідного періоду минулого року обсяги експорту збільшилися в 1,9 рази, імпорту – на 16,7%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 38,1 млн. дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,63.

За обсягами експорту товарів область посіла 13 місце серед регіонів України, за індексом експорту товарів – третє.

Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти з 82-ох країн світу.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Іспанії, Нідерландів, Єгипту, Ізраїлю, Туреччини, Польщі, Чехії.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 62,3 млн. дол. США, або 63% від загальнообласного обсягу, та збільшився у порівнянні до січня-лютого 2016 року в 1,6 рази.

У товарній структурі експорту області провідну позицію займали продукти рослинного походження, механічні та електричні машини, деревина та вироби з деревини.

В обсягах імпорту вагомими були надходження з Німеччини, Румунії, Польщі, Італії, Російської Федерації, Китаю, Чехії, Угорщини.

Імпорт товарів з країн ЄС становив 48,1 млн. дол. США, або 79,3% від загальнообласного обсягу імпорту, та збільшився проти січня-лютого 2016 року майже на третину.

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги механічних та електричних машин, полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості. Значними були і обсяги імпорту текстильних матеріалів та текстильних виробів, маси з деревини або інших волокнистих целюлозних матеріалів, недорогоцінних металів та виробів з них. 

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

21.04.2017 12:02