З ініціативи Івано-Франківського ЦРМС громади навчали останнім новаціям у сфері публічних закупівель

news-image
Протягом двох днів представників ОТГ Івано-Франківської та Закарпатської областей фахівці журналу «Радник в сфері державних закупівель» спільно з Івано-Франківським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», знайомили з останніми новаціями у сфері держзакупівель та в роботі електронного майданчика Рrozorrо.

«Головним завданням Центру розвитку місцевого самоврядування є сприяння утворенню нових об’єднаних громад. Проте, не менш важливою складовою є підтримка новостворених ОТГ, які скористались усіма перевагами реформи децентралізації. Тож з допомогою фахівців у сфері державних закупівель ми допомагаємо громадам з самого початку грамотно працювати з бюджетними коштами», - наголосив директор ІФ ЦРМС Руслан Панасюк відкриваючи тренінг.

У рамках тренінгу на тему «Закон «Про публічні закупівлі» від теорії до практики. Особливості роботи з майданчиками та веб-порталом prozorro.gov.ua» представників громад знайомили із практичними засадами формування тендерного комітету та визначенням уповноважених осіб замовника, плануванням процедур закупівлі, а також з останніми новаціями у оформленні тендерної документації, роботою в системі Рrozorrо.

«Проведення закупівель – одне з головних питань після затвердження бюджету громади. Адже видаткова частина бюджету – це кошти, за які проводяться закупівлі. Велика частина з них – це закупівлі, які проводяться на умовах тендеру. Тому це питання ТОР-2 після складання бюджету», - наголосила радник з питань місцевих фінансів Івано-Франківського Оксана Швець.

Найбільше учасників тренінгу цікавили питання допорогових та надпорогових закупівель. Насьогодні, як розповіла головний редактор журналу «Радник в сфері державних закупівель» Крістіна Бєлякова, до порогові закупівлі законом не регулюються. Але згідно статистики Рrozorrо сьогодні з використанням цього електронного майданчика для закупівель «допоргів» проводять на сукупно більшу суму з використанням прямих договорів. Тобто замовники не використовують власне систему Рrozorrо, а розміщують звіти про укладені договори.

«Поки що це не є порушення закону, замовник самостійно вирішує і або проводить допорогову закупівлю, або розміщує звіт по вже укладеному договору. Але наразі ми маємо законопроект, який був зареєстрований у Верховній Раді як невідкладний Президентом України. Якщо його приймуть, то всі до порогові закупівлі фактично підведуть під закон «від 50 тисяч гривень». Це призведе до того, що замовники будуть зобов’язані проводити процедуру допорогової закупівлі за законом. Це може стати необхідністю вже у найближчому майбутньому», - наголосила Крістіна Бєлякова.

12.06.2018 17:10