Як не купити підроблене насіння чи садивний матеріал

news-image
Наближаються терміни літнього посіву насінників багаторічних трав, посіву озимих культур під урожай 2018 року та осінньої посадки плодово-ягідних культур, і, відповідно, постає питання придбання якісного насіння, садивного матеріалу кращих сортів.

У справі вибору сорту чи гібриду з Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, найкраще скористатися порадами та рекомендаціями фахівців Івано-Франківської філії Українського інституту експертизи сортів рослин. 

Разом з тим, наявність підробок і контрафакту у сфері насінництва створює при купівлі насіння ризики для сільського господарства і економіки в цілому, включаючи шкоду довкіллю та продовольчому ланцюгу. На думку експертів «сірий» ринок насіння, принаймні вітчизняних сортів, в Україні становить 30 % . Основні незаконні практики, з якими стикаються виробники насіння – це підробки, незаконне використання назв сортів, торгівельних марок і багато іншого. 

Щоб уберегтися від підробок, головне управління Держпродспоживслужби в області радить звертати увагу на  такі чинники:

1. Вартість. Звичайно, ціна не може бути основним критерієм якості, але принаймні враховувати, що справжнє виробництво недешевий процес і кожний продукт має рекомендовані ціни.

2. Місце самої купівлі. Ніколи не зайвим буде педантично поспілкуватися з продавцем та запросити в нього додаткову інформацію щодо товару та переконатися в його автентичності.

3. Якість та упаковка. Фірмові речі завжди укладають в якісну упаковку з логотипом фірми. Зовнішній вигляд та якісні показники повинні підтверджуватися сертифікатом на насіння/садивний матеріал. Сертифікати видаються на кожну партію насіння.

4. Секретні пастки виробника для підсобників – маркування, нанесення спеціальних голограм, магнітних смуг на тару із засобами захисту.

5. Сайти виробників/постачальників. Як правило, вони публікують власну лінійку товарів, особливості власного маркування, додаткових захисних елементів, повідомляють про мережу офіційних дистриб'юторів.

6.Реалізація насіння/садивного матеріалу компаніями проводиться самими виробниками та/або компаніями з іноземними інвестиціями через мережу дистриб'юторів. Єдина можливість уберегти свої поля від насіння невідомого походження - співпрацювати винятково тільки з офіційними дистриб'юторами насіннєвих компаній.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

20.06.2017 09:06