Визначено цьогорічних лауреатів премії імені Володимира Полєка в галузі краєзнавства

news-image
Сьогодні в облдержадміністрації відбулося засідання комісії з призначення премії імені Володимира Полєка в галузі краєзнавства. Очолили її роботу співголови – заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Пасічняк та перший заступник голови обласної ради Василь Гладій.

На засіданні було представлено доробок кандидатів на присудження премії, серед яких вперше номінований колектив – творча група обласної універсальної бібліотеки ім. І. Франка.

Відтак відбулося обговорення запропонованих кандидатур та голосування. Члени комісії – а це знані краєзнавці, історики, представники громадських інституцій у даній сфері, посадовці – відзначали високий рівень напрацювань кандидатів, їхню фаховість, вказували на вагомі досягнення на ниві історичного, наукового краєзнавства, краєзнавчих досліджень.

Як зауважив Ігор Пасічняк, присудження цієї премії на Прикарпатті відбувається з 2010 року і за цей час сформувався вагомий список лауреатів, світочів краєзнавчої галузі краю. «Впевнений, що усі достойники будуть належно відзначені, та сьогодні на нашому засіданні повинна переважити фахова думка експертів. Дуже важливо, щоб рішення було консолідованим», - наголосив Ігор Пасічняк.

Отож, за підсумками голосування, звання лауреатів премії імені Володимира Полєка в галузі краєзнавства у 2018 році присуджено творчій групі Івано-Франківської обласної універсальної бібліотеки імені Івана Франка, членам Національної спілки краєзнавців України (Людмилі Бабій, Галині Горбань, Оксані Шаран, Валентині Дволітці), в також члену правління обласної організації Національної спілки краєзнавців України, голові Коломийського міськрайонного товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка Василю Глаголюку та члену правління обласної організації Національної спілки краєзнавців України, академіку АН Вищої школи України, професору, завідувачу кафедри українознавства та філософії Івано-Франківського національного медичного університету Володимиру Качкану.  

Відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

03.08.2018 14:25