Віталій Федорів: Рання діагностика – ключ до порятунку хворих на COVID-19. Івано-Франківщина отримала 10 тис. експрес-тестів на виявлення короновірусу

news-image
У зв’язку зі значним поширенням на Прикарпатті коронавірусної інфекції, а також збільшенням кількості летальних випадків, спричинених COVID-19 , проведення ранньої діагностики допоможе своєчасно виявляти небезпечну недугу та надавати необхідну медичну допомогу. На цьому сьогодні під час отримання партії, - а це 10 тисяч одиниць, - швидких тестів моделі SARS-COV2 antibody test від Благодійного Фонду Ріната Ахметова та ДТЕК акцентував увагу т.в.о. голови облдержадміністрації Віталій Федорів.

Керівник області наголосив, що наразі в області залишається одна із найскладніших ситуацій із поширенням COVID-19. Тому рання діагностика захворювання допоможе своєчасно визначати інфекцію в організмі людини, а відтак і оперативно надавати необхідне медичне лікування.

«На сьогодні у світі не існує вакцини від пандемії коронавірусу, - підкреслив Віталій Федорів. – Тому ключовим аспектом у допомозі хворим на COVID-19 є рання діагностика, яка проводиться за допомогою швидких тестів та ПЛР-систем. Завдяки керівництву держави та благодійникам 11 лікарень Прикарпаття повністю забезпечені експрес-тестами».

Своєю чергою представник ДТЕК в Івано-франківському обласному штабі по боротьбі з короновірусом Олександр Воронкін зазначив, що для допомоги областям Фонд Ріната Ахметова спрямував 300 мільйонів гривень на придбання медичного обладнання, експрес-тестів та захисту для медиків. Сьогодні передали області експрес-тести. Найближчим часом Фонд Ріната Ахметова разом з ДТЕК планують також передати для медиків Прикарпаття іншу допомогу.

«Поєднання зусиль бізнесу, влади та громадськості допоможе подолати COVID-19, - підкреслив Олександр Воронкін – Наприкінці 2019 році ДТЕК підписав Меморандум про розвиток і підтримку громади Івано-Франківщини. Тут працює ДТЕК Бурштинська ТЕС. І окрім стабільного енергопостачання, сьогодні, коли область на передовій по боротьбі з короновірусом, наша підтримка потрібна і надається цілому регіону».

 

09.04.2020 15:26