Викладачі та студенти ІФНМУ взяли участь у проекті «Змінюємо діабет разом»

news-image
За сприяння департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації та міського департаменту охорони здоров’я, представництва Novo Nordisk та фірми «Bayerта», за участю кафедри ендокринології Івано-Франківського національного медичного університету на Вічевому майдані відбулася акція, присвячена Всесвітньому Дню діабету.

У заході «Змінюємо діабет разом» взяли участь завідувач кафедри ендокринології, професор Надія Скрипник, головний позаштатний спеціаліст з ендокринології ДОЗ ОДА, доцент кафедри ендокринології Оксана Марусин, лікар-ендокринолог міської поліклініки № 2 Людмила Кушніренко, учасники студентського наукового гуртка кафедри ендокринології.

Усі бажаючі мали змогу безкоштовно визначити свій рівень глюкози в крові, отримати консультацію ендокринолога. Студенти медичного факультету спілкувалися із перехожими та роздавали роз’яснювальні листівки про профілактику цукрового діабету та важливість виміру глюкози людям з факторами ризику на діабет.

Довідково

В Івано-Франківській області на обліку перебуває більше, ніж 44 тисячі людей із цукровим діабетом. Кожну хвилину від його ускладнень  помирає шість людей, а загальні показники смертності значно перевищують показники від усіх інфекційних захворювань. У різних країнах хворі на цукровий діабет на 60-85% формують товариства сліпих. Близько 50% осіб помирає від хронічної ниркової недостатності, а частота виникнення інсульту за наявності діабету зростає у 4-6 разів і в 2-5 разів від інфаркту міокарда.  50-70% усіх ампутацій нижніх кінцівок, не пов'язаних із травматизмом, припадає на пацієнтів з цим захворюванням.

На думку експертів, не відомо справжню кількість українців із діабетом, так як за даними світової статистики, на кожен виявлений випадок цукрового діабету припадає три невиявлених.  Тільки половина з них отримують належну терапію, 12,5% пацієнтів досягають мети лікування.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

11.10.2017 10:20