Відбувся тренінг щодо надання послуг соціального захисту в ОТГ

news-image
Департамент соціальної політики облдержадміністрації спільно із Івано-Франківським центром розвитку місцевого самоврядування 16-17 липня провели тренінг «Повноваження та послуги соціального захисту в ОТГ: стан, проблеми та перспективи» для спеціалістів об’єднаних територіальних громад області на яких покладено функції щодо соціального захисту населення та дітей.

Перший день тренінгу проведено у формі навчання за участю спеціалістів департаменту соціальної політики ОДА, на якому розглянули ряд питань, зокрема, отримання державних соціальних допомог, компенсацій та житлових субсидій; розвиток соціальних та реабілітаційних послуг у територіальних громадах; порядок направлення дітей на оздоровлення та відпочинок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку; основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

Також представники департаменту соціальної політики довели до відома присутніх порядок надання матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції, Операції об’єднаних сил, та членам їх сімей та Про порядок надання статусу ВПО та виплата адресної допомоги; порядок надання матеріальної допомоги учасникам бойових дій на території інших держав та членам їх сімей. Розповіли про санаторно-курортне лікування пільгових категорій осіб та психологічну реабілітацію постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Під час тренінгу зверталась увага на надання пільг окремим категоріям громадян, реалізацію повноважень у сфері праці, дотримання законодавства з питань охорони праці.

Представники служби у справах дітей облдержадміністрації висвітлили питання організації роботи щодо захисту прав та інтересів дітей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у ОТГ.

З метою впровадження у об’єднаних територіальних громадах області альтернативних форм надання соціальних послуг дітям та особам з інвалідністю у другий день заходу було здійснено виїзд у селище Обертин, де відвідали реабілітаційний центр та будинок підтриманого проживання «Оселя віри, надії та любові».

Спільно із Благодійною організацією «БФ Українська благодійницька мережа» обговорено питання створення на базі ОТГ схожих альтернативних форм влаштування дітей та повнолітніх людей з інвалідністю.

У рамках заходу учасники тренінгу відвідали відділення стаціонарного догляду (надання соціальних послуг) територіального центру соціального обслуговування у селі Петрів Тлумацького району.

18.07.2019 15:58