Відбулося засідання координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства

news-image
7 квітня відбулося засідання координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Івано-Франківській облдержадміністрації, участь у якому взяв заступник голови ОДА, співголова координаційної ради Ігор Пасічняк.

Координаційна рада є консультативно-дорадчим органом, створеним для забезпечення діяльності в питаннях і впровадження державної політики та системних заходів, спрямованих на реалізацію Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні.

До складу координаційної ради увійшли представники громадських організацій різного спрямування: тут є і антикорупційні організації, організації, які здійснюють волонтерську діяльність, слідкують за дотриманням законодавства у сфері державних закупівель, фахівці обласної державної адміністрації.

З планом роботи координаційної ради та Національною стратегією розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки присутніх ознайомила заступник начальника відділу зв’язків із громадськістю та суспільно-політичного моніторингу управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Ірина Мацюк.

Членам координаційної ради було запропоновано підготувати пропозиції до її плану роботи на 2017 рік, які розглянуть на наступному засіданні у травні.

Одним з ключових та найбільш обговорюваних питань засідання стало звернення ряду громадських організацій до голови облдержадміністрації Олега Гончарука щодо результатів установчих зборів з формування нового складу громадської ради при облдержадміністрації.

У зверненні йдеться про ініціативу, озвучену під час установчих зборів щодо входження до складу громадської ради всіх представників громадських організацій, що подали відповідні документи (їх на установчих зборах налічувалось 66 чоловік). Прихильники даної пропозиції наводили аргументи, що не існує критеріїв, згідно з якими можна обрати у дорадчо-консультативний орган не більше 35 чоловік, як того вимагає Постанова Кабінету міністрів України.

Заслухавши звернення, учасники засідання висловили свої думки і зауваження. Усі виступаючі погоджувалися, що необхідно врахувати значну активність громадських інститутів, які взяли участь в установчих зборах з формування нового складу громадської ради, та підтримати листа.

«Наша мета – сприяти розвитку громадянського суспільства. Ми повинні чути один одного. Влада не повинна втручатися в процес формування громадського суспільства, але створювати умови для його діяльності», – наголосив Ігор Пасічняк.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

07.04.2017 15:59