Видання, присвячені історичному становленню нашої держави, презентували на книжковому фестивалі в Івано-Франківську

news-image
8 листопада в Івано-Франківську у фортечній галереї «Бастіон» розпочався фестиваль сучасної української книжкової продукції «Сторінками української книги». Оскільки цьогоріч захід присвячений 100-річчю створення Західноукраїнської Народної Республіки, то у перший день книжкового форуму презентовано видання, присвячені історичному становленню нашої держави.

Професор прикарпатського університету ім. В.Стефаника Микола Кугутяк та директор видавництва «Манускрипт-Львів» Петро Мелень презентували масштабне наукове видання - І-й том книги «Західно-Українська Народна Республіка.1918-1923. Енциклопедія», до створення якого долучилися більше сотні науковців нашої держави. Видання містить структуризовані за алфавітом відомості про державні органи, культуру і дипломатію, найвизначніші операції польсько-української війни 1918-1919 років, про політичну і військову еліту молодої держави, про військові частини Галицької армії – усе, що пов’язане з історією становлення ЗУНРу.

Видання побачило світ завдяки обласній програмі «Відзначення в області 100-річчя створення ЗУНР і 100-річчя Акту Злуки УНР і ЗУНР» на 2018-2019 роки. За словами професора Миколи Когутяка, це єдиний національний проект, присвячений сторіччю Української Революції, що фінансується державою. Примірники енциклопедії передадуть бібліотекам області та України.

Цього ж дня в галереї «Арт-на-мур» усі бажаючі могли поспілкуватися з автором книги «Україна шлях до моря. Історія українського флоту. Історичний нарис», заслуженим журналістом України Мирославом Мамчаком. Видання вихідця з Прикарпаття, який тепер проживає в Криму, побачило світ в Івано-Франківському видавництві «Місто-НВ».

5 книг із серії «Звитяжці» презентував відвідувачам книжкового форуму директор видавництва «Лілея НВ» Василь Іваночко. Він розповів, що кожна з книг містить спогади видатних діячів ЗУНР та поділився подальшими планами з випуску історико-патріотичної літератури.

9 листопада книжковий фестиваль продовжить свою роботу.  

Відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

09.11.2018 09:23