Вчасно посієш – високий урожай збереш

news-image
У вівторок в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації відбулася нарада з питань формування структури посівних площ та стратегії проведення посівної компанії під урожай 2020 року за участі представників наукових установ області, керівників обласних служб системи агропромислового комплексу та громадських організацій.

Обговорено питання посіву озимих зернових культур в період теперішніх складних природно-кліматичних умов, технології вирощування високоякісного зерна, застосування нових видів регуляторів росту, мікроелементів та інших препаратів. Пріоритетне значення - це збільшення виробництва високоякісного зерна м'яких і твердих сортів пшениці для забезпечення внутрішніх потреб області у борошні та хлібобулочних виробах.

Розглянуто питання дотримання термінів посівів та технології вирощування ріпаків, його захист від шкідників, хвороб і бур’янів, місце ріпаку в сівозмінні, основних напрямків його селекції.

Наукові співробітники Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції сільського господарства Карпатського регіону НААН доповіли про комплексне вирішення завдань, створення олійних і кормових сортів ріпаку, організацію їх насінництва, впровадження ресурсозберігаючих технологій вирощування, переробки та використання хрестоцвітих культур.

Згідно напрацьованих матеріалів в області під урожай 2020 року прогнозується посіяти 67 тис. га озимих зернових та 24 тис. га озимого ріпаку.

13.08.2019 16:01