В Івано-Франківську відзначили номінантів "Книжка Прикарпаття - 2020"

news-image
5 лютого в Обласній бібліотеці для юнацтва урочисто відзначили номінантів "Книжка Прикарпаття - 2020".

Своєрідний конкурс серед письменників Прикарпаття організований обласною організацією Національної спілки письменників України та відбувається уже вп’яте. Від імені голови обласної державної адміністрації Андрія Бойчука переможців привітав начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Володимир Джигіта та вручив їм грамоти і підбірку художньої й краєзнавчої літератури.

Відзнаки "Книжка Прикарпаття - 2020" удостоєні п’ять наших відомих авторів у чотирьох номінаціях:

«Проза» - Марія Дзюба з книгою «Писане серце»;

«Поезія» - Іван Війтенко «Коромисло вічності» та Василь Лесів «Суголосся»;

«Документальний роман» - Василь Нагірняк з книгою «Цвіт сльози»;

«Фольклористика» - Михайло Буджак «Сім вервиць».

Слід зазначити, що книги «Суголосся» та «Сім вервиць» у 2020 році були підтримані членами Експертної ради з питань книговидання при облдержадміністрації та надруковані за кошти обласного бюджету. В рамках виконання Регіональної цільової програми підтримки книговидання 80 відсотків їх тиражу передано обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.Франка.

Володимир Джигіта зазначив, що обласна державна адміністрація здійснює цілий ряд заходів для підтримки прикарпатських авторів, адже українська друкована книга, культура читання сьогодні потребують популяризації та підняття на якісно новий рівень.

«В управлінні інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю розроблена та виконується Регіональна цільова програма підтримки книговидання, пріоритетним завданням якої є фінансова підтримка місцевих авторів та науковців. Щорічно до Дня української писемності та мови обласна державна адміністрація організовує фестиваль «Сторінками української книги», де відбуваються презентації книжкових новинок наших авторів і видавництв».

Додамо, що авторитетні представники літературної спільноти краю входять до складу експертної ради з питань книговидання при ОДА.

05.02.2021 17:00