В Івано-Франківську обговорили перспективи створення Національного Фонду підтримки організацій громадянського суспільства

news-image
Сьогодні в конференц-залі готелю «Надія» відбувся регіональний «круглий стіл» на тему «Запровадження механізмів інституційної підтримки ОГС в Україні». Даний захід проведено Організацією з безпеки та співробітництва в Європі у партнерстві з Адміністрацією Президента України та Міністерством молоді та спорту України.

Для обговорення інституалізації механізмів реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні приїхала група експертів, зокрема, заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, представник офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні Ольга Озерна, головний консультант Головного департаменту з питань внутрішньої політики Адміністрації Президента України Володимир Максимович.

Головна тема «круглого столу» – обговорення рекомендацій щодо створення Національного Фонду розвитку громадянського суспільства, як інституціонального механізму в контексті реалізації Національної стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні 2016-2020 роках та пропозицій до плану заходів з її реалізації у 2017 році.

Вітаючи присутніх, заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк подякував організаторам зустрічі за можливість поспілкуватися у такому колі людей, яка, на його думку, дасть свої позитивні результати.

«Приємно, що в цьому залі зібралася така кількість людей задля обговорення створення Національного Фонду підтримки життєздатності організацій громадянського суспільства, адже обмін думками – це завжди корисно, – зазначив у виступі посадовець. – Після подій з Майдану, з’явилося дуже багато ініціативних людей, які мають запал щось змінити. Саме у співпраці між владою і громадськістю можна досягти позитивної динаміки змін».

У свою чергу,  представники Проекту, опираючись на досвід Угорщини та Хорватії, висвітлили пропозиції нормативно-правової бази, правовий статус, джерела фінансування і форми надання допомоги.

Додамо, що захід проводиться в рамках проекту ОБСЄ «Підтримка реалізації національної стратегії розвитку громадянського суспільства». Проект має допомогти Україні на основі міжнародних стандартів та найкращих практик розробити рекомендації щодо удосконалення інституційної структури для реалізації Національної стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні 2016-2020 рр. на основі міжнародного досвіду, зокрема щодо створення Національного Фонду розвитку громадянського суспільства, як інституціонального механізму в контексті реалізації Національної стратегії.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

13.12.2016 15:01