В Івано-Франківську говорили про нелегальну міграцію та торгівлю людьми

news-image
Сьогодні на Прикарпаття завітала заступник міністра соціальної політики України Наталія Федорович. Посадовець взяла участь у дводенному Міжнародному науково-практичному симпозіумі «Протидія нелегальній міграції та торгівлі людьми» та провела прес-конференцію для місцевих представників засобів масової інформації.

Наталія Федорович зазначила, що на сьогодні торгівля людьми та нелегальна міграція є настільки ж прибутковими, як і продаж наркотичних речовин та торгівля зброєю. Саме тому дані явища, які грубо порушують права людини, є особливо привабливими для злочинців.

Складність проблеми у її врегулюванні полягає у недостатньому інформуванні населення. З цією метою Міністерство соціальної політики України двічі на рік проводить інформаційні кампанії, під час яких роз’яснюються права громадян, умови потрапляння в тенета рабства та шляхи виходу із них.

За словами Наталії Федорович, українці повинні бути добре обізнаними із чинним законодавством, особливо це стосується тих категорій, які в пошуках роботи виїжджають за межі держави. Ні за яких обставин їм не варто віддавати свої документи (паспорти), трудові договори укладати виключно на зрозумілій для них мові, обов’язково перевіряти наявність ліцензій на роботу у роботодавців.

Окрім того, варто завжди пам’ятати контактний номер телефону хоча б одного з родичів, мати копію власних документів, які посвідчують особу та звертатися за допомогою до правоохоронних органів, а у випадку перебування за кордоном – до консульств.

«За інформацією Міністерства, найбільше число злочинів із торгівлі людьми складає трудова експлуатація, відтак – сексуальна, - зазначила посадовець. – Найчастіше трудова експлуатація українців відбувається до Росії».

 

 

 

 

 

 

12.04.2019 14:40