Управління з питань цивільного захисту інформує

Добова довідка про стан техногенно-екологічної, гідрометеорологічної обстановки на території області, дії аварійно-відновлювальних підрозділів станом на 07:00 01.07.2018 року.

НЕКЛАСИФІКОВАНА ПОДІЯ:

Внаслідок випадання опадів у вигляді дощу місцями дуже сильного 28.06.2018 р. на території окремих районів Івано-Франківської області відмічалися підтоплення житлових та адміністративних будинків, присадибних ділянок, прибудинкових територій та сільськогосподарських угідь.

Всього підтоплені:

190 житлових, адміністративних та виробничих будинків, 1324 присадибні ділянки, розмито на річках – 9 ділянок берегу, 5 берегоукріплень (Богородчанський та Снятинський райони), одну дамбу (Богородчанський район, с. Жураки), пошкоджено 8 автомобільних мостів (Богородчанський район с. Луквиця, Верховинський район с. Пробійнівка, Снятинський район с. Підвисоке, Белелуя та с. Потічок 4 мости) та 1 пішохідний (Богородчанський район с. Жураки), які сполучають сільські місцеві дороги з приватними присадибними ділянками. Проїзд пошкодженими мостами забезпечений. Зруйновано 5 автомобільних доріг (Богородчанський район с. Глибівка та с. Манява, Городенківський район с. Чернелиця, Снятинський район с. Стецева. Сполучення з житловими будинками в наявності по інших вулицях даних населених пунктів), пошкоджено – 25 ділянок автодоріг (Богородчанський та Городенківський райони).

За оперативною інформацією станом на 06.00 01.07.2018 р. спостерігалися наступні підтоплення:

- м. Калуш, м-н, Підгірки - 5 присадибних ділянок вул. Підгорецька, вул. Зелена 4 ж/б, вул. Грушевського 2 ж/б, Залучено 16 чол. 4 од. тех.  

- смт. Богородчани, вул. Шевченка – 1 ж/б, вул. 550-и річчя – 1 ж/б . Залучено 10 чол. 2 од. тех.

- Рожнятівський р-н, с. Сваричів -  1 дворогосподарство. Залучено 5 чол. 1 од. тех.

- Яремчанська МР, с. Микуличин - готель Гердан. Залучено 5 чол. 1 од. тех.

- Долинський район, територія НГВУ «Долинанафтогаз», підвальне приміщення об’єктової їдальні. Залучено 3 чол. 1 од. тех.

- Калуський район, територія ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», підстанція ПГВ 31. Залучено 9 чол. 2 од. тех.

До проведення робіт з відкачування води залучено 11 од. техніки та 48 чол. особового складу підрозділів У ДСНС в області. Відкачано понад 900 м. куб. води. Роботи по відкачуванні тривають. Залишаються частково підтоплені окремі підвальні приміщення житлових будинків.

В районах області працюють мобільно-оперативні групи територіальних підрозділів УДСНС в області.

З метою координації дій по ліквідації наслідків негоди в УДСНС в області працює оперативна група.

На територіях підтоплених населених пунктів працюють комісії органів місцевого самоврядування по уточненню розмірів завданих збитків.  

За минулу добу в області зареєстровано 2 дорожньо-транспортні події:

 - 30.06.2018 р. о 13.20 Коломийський район, ділянка 158 км автодороги «Стрий – Мамалига». Водій автомобіля «Ssang Young», житель м. Одеса, при виконанні маневру обгону попутного транспорту, на узбіччі зустрічної смуги руху, допустив зіткнення із автомобілем «Фольксваген Пасат», іноземної реєстрації, під керуванням жителя м. Чернівці. В результаті ДТП водій автомобіля «Фольксваген  Пасат» госпіталізований в реанімаційне відділення Коломийської ЦРЛ з діагнозом - ЗЧМТ, забій головного мозку, перелом 3-х ребер, перелом правого передпліччя.  

- 30.06.2018 р. о 15.40 смт. Отинія Коломийського району. Невстановлений водій автомобіля  «БМВ Х5», допустив зіткнення із автомобілем «Део Ланос», під керуванням жителя смт. Отинія. В результаті ДТП водій автомобіля «Део Ланос» від отриманих травм помер на місці. Пасажир автомобіля «Део Ланос» із тілесними ушкодженнями доставлений в Івано-Франківську ОКЛ з діагнозом: закрита травма органів грудної клітки, закрита черепно-мозкова травма, перелом нижньої щелепи під питанням, перелом ключиці.

            2. За минулу добу в області зареєстрована 1 пожеж:

- 30.06.2018 р. о 17.09 Долинський район, с. Оболоня. Пожежа в моторному відсіку автомобіля  Сітроєн Берлінго.

            3. Допомога населенню структурними підрозділами УДСНС в області:

Впродовж доби 30.06.2018 р. пожежно-рятувальними підрозділами УДСНС в області здійснено 9 виїздів для відкачування води. Відкачано понад 900 м. куб. води, де було залучено 11 од. тех. та 48 чоловік о/с.

- 30.06.2018 р. о 10.15 на ПЗЧ ДПРЧ-6 м. Калуш поступило повідомлення про те, що хлопчик 2013 р. н. засунув  палець у замкову щілину міжкімнатних дверей  та самовільно не може його витягти. Працівники пожежно-рятувальної служби допомогою викрутки розібрали замок та вивільнили палець дитини. Дитина в задовільному стані, медичної допомоги не потребувала.

- 30.06.2018 р. о 13.45 до ОКЦ У ДСНС в області поступило повідомлення про надання допомоги по розрізанню дерева, яке впало на проїжджу частину дороги в м. Івано-Франківську по вул. Коновальця. Працівниками відділення ІФ МАРС за допомогою бензопили розрізано дерево на частини та звільнено проїжджу частинку дороги.

- 30.06.2018 р. о 15.00 до ОКЦ У ДСНС в області поступило повідомлення про те, що у Верховинському районі, с. Красник під час славу річкою Черемош (Рафтинг, група 6 чоловік та інструктор), перекинувся човен і втопилася 1 особа. До прибуття гірських рятувальників ПРВ Верховина СПРЧ АРЗ СП (4 чол. 1 од. техніки) місцевим населенням витягнуто на берег тіло гр. 1992 р. н., жителя Черкаської області.
- 30.06.2018 р. о 13.05 на ПЗЧ 7 ДПРЧ м. Коломия від чергового поліції поступило повідомлення про те, що в м. Коломия по вул. Об’їзна дорога трапилось ДТП з потерпілим.  Працівники пожежно-рятувальної служби здійснили заходи по вивільненню потерпілого водія  з пошкодженого автомобіля. Потерпілого в стані середньої важкості доставлено в реанімаційне відділення Коломийської ЦРЛ з діагнозом: ЗЧМТ, перелом правого передпліччя, забій грудної клітки.

- 30.06.2018 р. о 15.45 на ПЗЧ 7 ДПРЧ м. Коломия від чергового поліції поступило      повідомлення про те, що в  смт. Отинія Коломийського району по вул. Галицькій трапилось ДТП. Працівники пожежно-рятувальної служби ДПРП смт. Отинія здійснили заходи по вивільненню потерпілих з пошкодженого автомобіля «Део Ланос». Внаслідок ДТП водій автомобіля  «Daewoo Lanos» помер до приїзду швидкої допомоги, пасажир житель с. Ворона гр. 1993 р. н., з діагнозом - ЗЧМТ, забій грудної клітки, забій мозку, перелом ключиці. госпіталізований в Івано-Франківську ОКЛ.

- 30.06.2018 р. о 18.35 на ПЗЧ ДПРЧ -13 м. Городенка поступило повідомлення про надання допомоги по розрізанню дерева, яке впало на проїжджу частину дороги в м. Городенка по вул. Осада Червона. Працівниками пожежно-рятувальної служби за допомогою бензопили розрізано дерево на частини та звільнено проїжджу частину дороги.

- 30.06.2018 р. о 21.41 до ОКЦ У ДСНС в області надійшло повідомлення про надання допомоги по відчиненню вхідних дверей квартири за адресою вул. Галицька в м. Івано-Франківську (в квартирі зачинилась малолітня дитина). Працівники пожежно-рятувальної служби за допомогою висувної драбини через вікно піднялись в квартиру на другому поверсі та  відчинили вхідні двері з середини. В квартирі в приміщенні кухні під столом виявлено дитину 2016 р. н., дівчинка в задовільному стані.

            4. На території області за минулу добу знешкоджено 1 вибухонебезпечний предмет:

- 30.06.2018 р. Рогатинський район с. Нижня Липиця. Знешкоджено 75 мм артснаряд часів ІІ Світової війни, згідно заявки на знешкодження ВНП від 28.06.2018 р. № 626.

5. Метеорологічна та гідрологічна обстановка:

Гідрологічна: Оскільки дощі протягом доби  (дня  29 та ночі 30 червня) випадали дуже нерівномірно- сильні та дуже сильні дощі зливового характеру іноді з тривалими перервами, то на річках області спостерігались як різкі підйоми рівня води з виходом на заплаву та її затопленням – це зокрема на р. Бистриця - Солотвінська в м. Івано-Франківську та р. Луква  в с. Боднарів Калуського району) так і спади  на 1,0-1,1 м на цих річках та на Бистриці-Надвірнянській  протягом дня 29 червня. Стабільно протягом доби зростав рівень на р. Дністрі  досяг пікових значень на 20 годину 30 червня – вихід води на заплаву в с. Нижнів Тлумацького району 52 см. Інтесивність підйому різко впала на ранок 30 червня, а на Львівщині (с. Журавно недалеко біля Галича) розпочався спад. 

Метеорологічна: Хмарно з проясненням, короткочасний дощ, місцями грози, вночі та вранці туман. Вітер північно-західний, 7-12 м/с, місцями 15-20 м/с. Температура повітря вночі 5-10о, вдень 13-18о тепла, у високогір’ї Карпат температура повітря вдень 5-10о. Тиск – 728 мм рт./ст., вологість – 99%, радуга – 10 Мкр.Р/годину.

- 30.06.2018 о 10.35 на сайти новин, ОТГ, РДА (МВК), по П-160 передано штормове попередження, що впродовж 30 червня на рiчках басейну Днiстра очiкується продовження розвитку високого дощового паводку з пiдйомом рiвнiв води:

- на притоках Дністра 2 – 3,5 м над передпаводковим;

- на Дністрі 3,5 – 4 м над передпаводковим.

Вода вийде на заплаву, можливе її затоплення, а також підтоплення пасовищ та городів на річках Бистриця Солотвинська, Бистриця Надвірнянська, Чечва, Ворона, Лужанка, а також на р. Дністер. Можливе перевищення відміток підтоплення у містах Галич, Івано-Франківськ та Тисмениця, придністровських селах Дубівці, Єзупіль, а також на р. Луква – с. Боднарів, на р. Ворона – с. Підпечари.

При дуже сильних дощах посилюється можливість формування значного мiсцевого та схилового стоку, в горах утримується загроза утворення селiв.

- 30.06.2018 р. о 14.49 для Тисменицької РДА передано штормове попередження, що 30.06-01.07.2018 р. на р. Ворона м. Тисмениця можливий підйом рівня води на 0,3-1,0 м над рівнем на 08.00 30.06.2018 р. Можливий вихід води на заплаву, не виключене досягнення відмітки початкового затоплення прирічкових будівель.

6. Робота рятувально-водолазної служби області:

30 червня 2018 року черговою зміною Івано-Франківської рятувально-водолазної станції в м. Івано-Франківську на міському озері порушень Правил судноплавства та Правил охорони життя людей на водних об’єктах не зафіксовано.

На міському озері в м. Івано-Франківську працівниками Івано-Франківської рятувально-водолазної станції та аварійно-рятувальної маневрової групи забезпечено безпеку 300 учасникам проведення релігійного обряду «хрещення» Української церкви християнської віри євангелістів.

30 червня 2018 року на міських озерах м. Івано-Франківська, м. Коломия та на р. Дністер в м. Галич особовим складом РВС області в зоні відповідальності не допущено порушень Правил охорони життя людей на водних об’єктах, які могли б призвести до травмуванню відпочиваючих.

7. Додаткова інформація:

- радіаційний гама-фон: 09:00 30.06 - 10; 15:00 30.06 – 11; 21:00 39.06 – 10; 3:00 01.07 – 11 Мкр.Р/год.

01.07.2018 07:56