У Вигоді обговорили реалії та виклики децентралізації для прикарпатських ОТГ

news-image
Стан та перспективи впровадження реформи децентралізації в Україні та Івано-Франківській області, фінансові показники роботи ОТГ та паралельне реформування освітньої та медичної галузей обговорювали в рамках семінару «Адміністративно-територіальна реформа на Прикарпатті: очікування, реалії, завдання», організованого Івано-Франківським центром розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» та обласною державною адміністрацією.

Участь у семінарі взяли профільний заступник голови облдержадміністрації Світлана Онищук та представники експертного середовища і структурних підрозділів ОДА. 

Світлана Онищук відзначила, що саме об’єднані територіальні громади на повний голос заявляють про себе як центри економічного зростання та демонструють добру динаміку у покращенні місцевих послуг.

«Усі об’єднані територіальні громади Прикарпаття демонструють стійке зростання, порівняно з територіями, які наразі не скористались перевагами реформи децентралізації. Насамперед, хочу відзначити, що завдяки цій реформі місцева влада отримує якісніше розуміння своїх ресурсів та можливостей ефективно управляти ними», - наголосив директор Івано-Франківського ЦРМС Руслан Панасюк відкриваючи захід.

Про особливості формування адміністративно-територіального устрою гірських територій та пов’язані з цим виклики на прикладі Вигодської ОТГ говорили під час другої частини семінару. Також учасники семінару безпосередньо ознайомились з кількома цікавими проєктами, що реалізовані у громаді. Зокрема, відвідали комунальне підприємство селищної ради «Центр спадщини Вигодської вузькоколійки», оглянули відновлені за участю місцевих підприємців відпочинково-паркові зони, де вже цьогоріч провели кілька фестивальних подій.

На думку селищного голови Вигодської громади Ярослава Наума, який поділився подальшими задумами, саме створення відпочинкової інфраструктури та організація цікавих подій не лише у самій Вигоді, а й в інших селах громади, допомагає розвинути туристичну привабливість ОТГ напротивагу вже сформованому десятиліттями іміджу цієї території як центру деревообробної промисловості.

21.10.2019 08:28