У рамках фестивалю «Карпатський простір», київські художники підготують експозицію проекту «Народжені Карпатами»

news-image
Цими днями триває активна підготовка експозиції проекту «Народжені Карпатами», який презентують у травні в рамках другого Міжнародного мистецького фестивалю країн Карпатського регіону «Карпатський простір».

Нагадаємо, цей масштабний культурний арт-захід, ініційований Національною оперетою, за підтримки Івано-Франківської ОДА, відбудеться  5-7 травня у  Івано-Франківську.

Наразі експозиція проекту готується за участю викладачів і студентів творчих вищих навчальних закладів Києва та членів секції плакату і графічного дизайну Київської організації Національної спілки художників України. Щодо особистостей, які будуть представлені у «Народжених Карпатами»,  цьогоріч їх обирали за підсумками опитування мешканців Івано-Франківська та гостей міста під час плакатної виставки в Музеї мистецтв Прикарпаття у травні 2016-го року.

«Карпатський регіон надзвичайно багатий талантами і справедливо може гордитися видатними вихідцями, які досягли успіху у різних сферах – науці, культурі, освіті. Саме своїм визнанням вони підносять наш край на новий рівень, – акцентував голова Івано-Франківської облдержадміністрації Олег Гончарук. – Та зацікавленість гостей фестивалю до виставки відомих особистостей, яку ми спостерігали минулоріч, є свідченням того, що ми на правильному шляху».

«Унікальна галерея видатних особистостей, життя та творчість яких пов’язані із Карпатським простором, поповнилася новими постатями. Новим є і звернення митців не тільки до персон, а й до явищ, які дав Карпатський край людству. Це – опришківський рух, феномен мольфарів, винятковий героїзм українських січових стрільців «Карпатської варти» (Karpathen Wacht), які зупинили російську навалу на гірських перевалах. Тож мистецтво розширює свої межі, культурні кордони регіону і рамки свідомості окремо взятої людини», - таку думку висловив генеральний директор-художній керівник Національної оперети Богдан Струтинський.

Нагадаємо, «Народжені Карпатами» - це плакатний проект, який вперше проходив у травні минулого року і входив до програми Міжнародного мистецького фестивалю країн Карпатського регіону «Карпатський простір». Автором та ідейним натхненником цього творчого проекту є  художники Андрій та Оксана Будники.

«Народжені Карпатами» –  це портретна плакатна галерея видатних осіб, які за походженням та діяльністю поєднані з Карпатським регіоном. Минулого року у проекті були представлені роботи викладачів (зокрема, голови секції плакату та графічного дизайну Київської організації НСХУ А.Будника) та студентів кафедри графічного дизайну і реклами Київського університету культури і мистецтв.

Довідково:

Вперше фестиваль відбувся у 2016 році  за підтримки Міністерства культури України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації та міської ради Івано-Франківська.

Захід позиціонується як культурна подія міжнародного значення, яка покликана підтримувати і пропагувати духовні цінності, розвивати мистецтво та сприяти культурному обміну між різними країнами. За три дні фестивалю участь у ньому взяли представники з України, Австрії, Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії, Молдови, Чехії, Грузії, Азербайджану, Естонії, Литви та Болгарії.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

04.04.2017 11:13