У першому турі конкурсу з визначення переліку книжкових видань, які пропонується видавати за кошти обласного бюджету, обрано 33 пропозиції

news-image
11 квітня під головуванням співголів – заступника голови облдержадміністрації Ігоря Пасічняка та першого заступника голови обласної ради Василя Гладія відбулося перше засідання експертної ради з питань книговидання.

Учасники зібрання заслухали інформацію  про зміни у Положенні про експертну раду, затверджені розпорядженням облдержадміністрації від д 14.02.2017 року № 61  «Про внесення змін до розпорядження облдержадміністрації від 04.12.2014 року № 735 «Про експертну раду з питань книговидання».  

Члени експертної ради – відомі на Прикарпатті науковці, письменники, журналісти, видавці, громадські діячі – проаналізували підсумки І туру конкурсу з визначення переліку книжкових видань, які пропонується видати за кошти обласного бюджету.

 Конкурс організовано управлінням інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації на виконання заходів Регіональної цільової  програми підтримки книговидання на 2016-2020 роки. Цьогоріч прийом конкурсних пропозицій тривав з 15 лютого  по 15 березня. Свої пропозиції надали 7 видавництв - «Місто-НВ», «Дискурсус», «Писаний камінь», «Апостол», «Симфонія форте», «Апріорі» та «Манускрипт-Львів». Загалом було подано 56 пропозицій на загальну суму близько 2,5 млн.грн.

В ході обговорення заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк наголосив на важливості дотримання положення про недопущення конфлікту інтересів під час  конкурсу. Начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Володимир Джигіта окреслив шляхи раціонального використання бюджетних коштів при проведенні переговорної процедури учасниками.

За результатами голосування  у І турі перемогли 33  конкурсні пропозиції. Члени експертної ради затвердили межу прохідності у шість балів для книжкових проектів у ІІ турі та провели таємне голосування в індивідуальних оціночних листах.

Також присутні переважною більшістю голосів підтримали пропозицію  члена експертної ради, лауреата Державної премії імені Т. Г. Шевченка в галузі літератури, заслуженого діяча мистецтв України Степана Пушика щодо  виділення коштів на видання його збірки легенд. Як зазначив перший заступник голови обласної ради Василь Гладій,  при уточненні обласного бюджету за підсумками півріччя кошти буде виділено на управління культури, національностей та релігій ОДА як співвиконавця програми.

Наступне засідання експертної ради, на якому розглядатимуть підсумки ІІ туру голосування, заплановано провести 25 квітня цього року.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

12.04.2017 10:05