У Городенці провели семінар пацієнт-орієнтованого підходу в медицині

news-image
20 грудня на базі КП «Городенківський некомерційний центр первинної медичної допомоги» Городенківської районної ради за участю головного спеціаліста департаменту охорони здоров’я ОДА з організації первинної медико-санітарної допомоги Юлії Монюк та менеджера грантової програми Проекту USAID, UKAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» Марини Распутної відбувся семінар для тренерів на тему «Пацієнт-орієнтована модель надання первинної медичної допомоги».

Участь у тренінгу взяли 18 представників із трьох районних центрів ПМСД – Тлумача, Снятина та Рогатина.

Під час навчального семінару головний лікар Городенківського некомерційного центру первинної медичної допомоги Василь Федорів спільно зі своєю командою представили присутнім сесії, які стосувалися пацієнт-орієнтованого підходу, базових навичок комунікації з пацієнтом згідно рекомендацій ВООЗ, способів впливу щодо прихильності пацієнтів до лікування, розвитку навичок організації та проведення груп самодопомоги та шкіл пацієнтів, особливостей роботи зі складними пацієнтами, а також принципів мотиваційного інтерв’ю.

За словами керівника центру, шлях до становлення КП «Городенківський некомерційний центр первинної медичної допомоги» Городенківської районної ради був нелегкий.

«Нова модель фінансування передбачає у центр уваги поставити пацієнта, його потребу, виклики та бажання, враховувати соціальні, культурні та національні аспекти. Кожен працівник медичного закладу має працювати по-іншому і керуватися основними принципами – професіоналізмом, співчуттям і повагою», - додав головний лікар.

Василь Федорів також ознайомив учасників тренінгу із змінами, які відбулися у медичному закладі – оглянули відремонтовані приміщення, нове обладнання для працівників та меблеве оснащення, яке було закуплене за кошти передбачені грантом.  

«Ми допомагаємо у різних напрямках у процесі імплементації реформи охорони здоров’я, –зазначила менеджер Програми Марина Распутна. – У Проекті є таких п’ять великих напрямків. Зокрема, грантова програма відноситься до п’ятого напрямку – покращення якості медичної допомоги на всіх рівнях. У січні-лютому цього року ми провели конкурс, на який могли подаватися всі центри з будь-якого регіону України. З усіх учасників відібрали 15 найкращих заявок для того, щоб разом із ними протягом одинадцяти місяців пройти цей шлях трансформації. У нас була інтенсивна навчальна програма для цих центрів, багато тренінгів, які стосувалися нових форм управління в умовах змін, що сталися, менеджменту, маркетингу тощо».

Вона також відзначала, що грантова програма була направлена на покращення спроможності центрів первинної медичної допомоги.

Слід зазначити, що серед цих 15-ти закладів ПМД, які в подальшому стануть центами передового досвіду та своєрідними «пілотами» запровадження нових підходів управління в умовах реформованої системи охорони здоров’я, і два заклади Івано-Франківської області – Городенківський ЦПМД та ЦПМСД м. Коломия.

Головний спеціаліст департаменту Юлія Монюк поділися враженнями і висловила сподівання, що грант-отримувачі Прикарпаття розпочнуть проведення ряду заходів із поширення набутого в ході реалізації проекту досвіду на обласному рівні, а в подальшому і на національному, і зможуть надавати технічну підтримку іншим закладам первинної медико-санітарної допомоги для впровадження ними тих же підходів управління закладом та досягнення високих показників ефективності.

21.12.2019 15:03