У Галичі відзначили півтисячолітній ювілей Реформації

news-image
Цьогоріч світ ознаменовує 500-річчя Реформації. Не стоїть осторонь цієї дати й Україна, про що засвідчує Указ Президента України Петра Порошенка «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації».

В умовах сучасного національно-культурного відродження нашої держави постає питання активізації релігії як невід’ємного компонента культурного процесу. Потреба в релігії часто визначається суспільством її духовною і соціокультурною складовими. Значимість церкви у своєму житті громадяни пов’язують не лише з її прямим призначенням, але й з участю у суспільних справах, а демократизація суспільно-політичного та культурного життя незалежної України посилила інтерес до наукових досліджень релігійної тематики.

– Проведення Національним заповідником «Давній Галич», у співпраці з відділенням релігієзнавства  Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАН України IV-ї наукової конференції «Авраамічні релігії і Реформація: формування протестантського символу віри й ідеології нової суспільної реформації (європейський й український контекст ідентичності)», є не випадковим, – зазначив генеральний директор заповідника Володимир Костишин. – Ми вбачаємо у цьому науковому форумі важливість напрацювань щодо вирішення актуальних проблем наукової комунікації, поширення результатів наукових досліджень задля безперешкодного розвитку науки та освіти в Україні. А свідченням тому є представництво конференції: доктор філософських наук, професор, провідний науковий співробітник відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.Сковороди НАН України Петро Яроцький, доктор історичних наук, академік Академії наук Вищої школи України Олександр Головко; доктори наук Алла Арістова, Ольга Добродум; кандидати наук – представники провідних наукових установ України, наші колеги із державних заповідників та музеїв. Якщо брати в географічному визначенні, то нашу конференцію представляють Київ, Харків, Запоріжжя, Чернігів, Рівне, Маріуполь,Чигирин, Бережани, Івано-Франківськ, – підкреслив Володимир Костишин.

Урочисту частину конференції Божим благословенням та молитвою розпочав декан Галицького деканату УГКЦ о. Ігор Броновський.

З вітальним словом до учасників форуму звернувся начальник відділу моніторингу діяльності та реєстрації статутів релігійних організацій департаменту у справах релігій та національних меншин Міністерства культури України Іван Папаяні, який звернув увагу на історичні могутності Галицько-Волинської держави – повноправному суб’єкті і активному учаснику тогочасних загальноєвропейських політичних, релігійних, культурних та економічних процесів.

До вітань долучилися представник департаменту соціальної політики Івано-Франківської облдержадміністрації Василь Худяк, голова Галицької райдержадміністрації Микола Попович, представники обласного організаційного комітету з відзначення 500-річчя Реформації Олег Шеремета та Олександра Банах, єпископ церкви Християн Віри Євангельської Юрій Веремій та пастор Назарій Якимчук.

Темами виступів науковців стали питання об’єднання зусиль, спрямованих на духовно-моральне оздоровлення держави, консолідації зусиль церков у питанні виховання молоді та гармонійного розвитку соціуму.

Учасникам конференції також оголосили вітання від міністра культури України Євгена Нищука. Міністр у вітальній телеграмі з нагоди свята високо оцінив подвижницьку і натхненну працю людей, завдяки яким триває безперервний зв’язок поколінь, побажав плідної роботи, творчих здобутків та мирного неба над головою. 

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

19.05.2017 10:10