20.03.2019
11:53

Вакцинація стала ще доступнішою: знято застарілі обмеження щодо лікарів-ФОП і кабінетів щеплень

Відтепер лікарі, які надають медичну допомогу як фізичні особи підприємці, також можуть проводити вакцинацію. Так само змінились вимоги до місць проведення щеплень: вони відповідають сучасним нормам і не містять зайвих обмежень.

19.03.2019
15:30

На Прикарпатті проходить міжнародний медичний форум

18 березня розпочав свою роботу дводенний ІІI Всеукраїнський міжнародний медичний науково-практичний форум «Медицина України – європейський вибір». Організаторами заходу виступили Івано-Франківська обласна державна адміністрація, департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА, ДВНЗ «Івано-Франківський національний медичний університет», управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради та Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня.

10:38

Як МОЗ України регулюватиме ціни на ліки з Нацпереліку

Для лікарських засобів з Нацпереліку, що найчастіше приймають українці, Міністерство встановить граничні ціни. Ця максимально допустима ціна залежатиме від цін на діючу речовину в сусідніх країнах. Подібна модель регулювання цін на ліки вже працює у програмі “Доступні ліки” і дає позитивні результати.

18.03.2019
15:05

З початку року на кір захворіли понад 30 тисяч людей, 11 померли. Єдиний надійний захист – вакцинація

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, протягом 11-го тижня 2019 року на кір захворіли 2 146 людей – 1 044 дорослих та 1 102 дитини. Щеплення – єдиний надійний захист від кору, особливо якщо у вашому регіоні зафіксовано спалах захворюваності. Загалом у період із 28 грудня 2018 року до 14 березня цього року на кір в Україні захворіло 30 794 людини — 13 825 дорослих і 16 969 дітей.

15.03.2019
08:09

Сьогодні Міжнародний день сну: нагадуємо, як уникнути безсоння

Щорічно у третю п’ятницю березня, починаючи з 2008 року, відзначається Міжнародний день сну. У середньому кожна людина проводить уві сні третину свого життя. На думку вчених, ідеальна тривалість сну дорослої людини становить 7-8 годин на добу. Деякі фахівці вважають, що жінкам потрібно додаткова година сну, тому що вони більш емоційні. Дітям для нормальної роботи організму необхідно спати не менше 10 годин на добу.

14.03.2019
14:13

Конкуренція на ринку медичних виробів України зросте

Уряд скасував граничні постачальницько-збутові надбавки в розмірі 10%. Це рішення дозволить розширити асортимент іноземних медвиробів - переконані оператори медичних виробів в Україні. Конкуренція посилиться і завдяки цьому ймовірно знизяться ціни на медичні матеріали, інструменти, імпланти та обладнання.

13:57

Системні зміни для якісних медичних лабораторій

Подальші кроки змін у лабораторній медицині, що забезпечать безпеку пацієнтів, обговорюють на VII конференції «Розбудова системи забезпечення якості клінічних лабораторних досліджень в Україні». Захід проходить 12-13 березня.

08:02

Новий підхід до медичної науки: Україна переходить від фінансування ставок до цільової підтримки інноваційних проектів

У 2019 році відбудеться перехід до принципово нового фінансування медичної науки в Україні. Замість фінансування ставок, буде здійснюватися цільове фінансування інноваційних наукових проектів. Це дозволить розкрити і підтримати справжній потенціал української медичної науки.

12.03.2019
15:23

В обласному центрі обговорили проблеми захворюваності на кір

12 березня з ініціативи ГО «Батьки за вакцинацію» та за сприяння Івано-Франківського національного медичного університету і департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації відбувся інформаційно-просвітницький захід для батьків та медиків «Як захиститися від кору та інші питання щодо вакцинації».

11.03.2019
14:08

Як і коли почне працювати електронна медична картка в Україні

З 1 березня в Україні в тестовому режимі запрацювала електронна медична картка в електронній системі охорони здоров’я. Працювати з електронною медичною картою розпочинають сімейні лікарі, терапевти та педіатри тих медзакладів, які підключені до електронної системи охорони здоров’я та мають контракт з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Наразі таких закладів первинної медичної допомоги — 1 216.

13:45

Реєстрація ліків у сучасному та прозорому форматі: відкрився Сервісний центр ДЕЦ

Державний експертний центр МОЗ України відкрив Сервісний центр, де надаватиме послуги фармвиробникам, які хочуть зареєструвати ліки в Україні або провести клінічні дослідження.

13:06

Уряд затвердив Національний план дій боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів

6 березня Кабінет міністрів України затвердив Національний план дій боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів. Це означає, що протягом найближчих років Україна зробить кроки для забезпечення раціонального використання протимікробних препаратів у медицині, ветеринарній медицині, харчовій промисловості відповідно до кращих світових та європейських практик. Розповідаємо, чому це важливо і що зміниться.

07.03.2019
13:45

Обговорено роботу медичної галузі Прикарпаття за минулий рік та перспективи на 2019 рік

6 березня під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Віталія Федоріва та директора департаменту охорони здоров’я ОДА Миколи Стовбана і за участю головних лікарів центральних районних та міських лікарень, керівників обласних закладів охорони здоров’я, лікувальних закладів міста Івано-Франківська, а також центрів первинної медико-санітарної допомоги відбулося засідання колегії цього структурного підрозділу.

06.03.2019
14:47

Пацієнт має право: Що треба знати про клінічні випробування, донорство і репродуктивні технології

Невід’ємним правом кожного пацієнта є право на інновації. В Україні це означає можливість брати участь у клінічних випробуваннях, ставати донором, мати доступ до репродуктивних технологій. Головні умови – добровільність і безпека. Розповідаємо детально, чому це важливо і як працює в Україні.

04.03.2019
14:43

МОЗ України запроваджує використання оцінки медичних технологій

Це науковий підхід визначення, які лікарські засоби і медпослуги доцільно фінансувати та закуповувати державою за кошти платників податків. Міністерство планує, що цей метод стане основним для визначення пріоритетів в українській системі охорони здоров’я.