23.07.2018
15:24

Актуальні проблеми реформування медичної галузі Прикарпаття обговорили на колегії профільного департаменту ОДА

Під керівництвом заступника голови ОДА Ігоря Пасічняка, директора департаменту охорони здоров’я ОДА Миколи Стовбана, голови постійної комісії облради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Манолія Піцуряка відбулося засідання медичної колегії за підсумками роботи галузі охорони здоров’я області за І півріччя 2018 року, в якій взяли участь головні лікарі центральних районних та міських лікарень, керівники обласних закладів охорони здоров’я та центрів первинної медико-санітарної допомоги

20.07.2018
13:35

Інструкція з розрахунку доходів та видатків надавача первинної медичної допомоги у 2018 році

Перший етап укладання договорів НПМД та НСЗУ закінчився і частина закладів вже через місяць отримають фінансування від НСЗУ! Проте ці кошти мають покривати не лише зарплати лікарів, а й оплата праці персоналу, оплата комунальних послуг, витрати на утримання службового транспорту, поточний ремонт приміщень, утримання прилеглої території тощо.

11:46

Україна переходить на використання міжнародного класифікатора у закупівлях медичних виробів

18 липня МОЗ України, Мінекономрозвитку та GMDN Агенція підписали меморандум про співпрацю. Це означає,що вже з наступного року українські медзаклади почнуть закуповувати медичні вироби за визнаним у розвинених країнах уніфікованим класифікатором – GMDN. Це спростить процес закупівель, унеможливить корупцію і в результаті лікарні зможуть купувати більше необхідних якісних матеріалів, інструментів, імплантів та медичного обладнання.

08:32

Копії документів для підписання декларації з лікарем більше не потрібні

МОЗ України внесло зміни до Порядку вибору лікаря, що надає первинну медичну допомогу. Розповідаємо, що змінилося.

19.07.2018
17:04

Як фінансуються заклади первинної медичної допомоги в областях

Найбільше фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» одержали заклади первинної медичної допомоги у Києві, Полтавській, Вінницькій і Дніпропетровській області. 13 липня 2018 року 152 медичні заклади отримали гроші за обслуговування пацієнтів у липні за новою моделлю фінансування. З них 140 — комунальні заклади у 20 областях України та у Києві. У цих медичних закладах обслуговуються понад вісім мільйонів українців.

14:24

В Україні запроваджено принцип пріоритетності збереження здоров’я населення

До прийняття будь-якого акту Урядом буде проведено аналіз впливу його реалізації на громадське здоров’я.

18.07.2018
16:30

Ботулізм: як захистити себе та отримати сироватку для лікування

Минулого тижня зафіксований п’ятий з початку року летальний випадок ботулізму - у Запорізькій області. Чоловік 1975 року народження помер вдома, за медичною допомогою він не звертався. Діагноз встановлено посмертно на підставі лабораторного підтвердження. Вірогідне джерело ботулізму - неякісна в’ялена риба домашнього приготування.

13:24

У регіони відправлено вакцини проти сказу

Україна закупила понад 39 тисяч доз вакцин для профілактики сказу. Усі вакцини вже передано в регіони.

13.07.2018
11:06

МОЗ запрошує стейкхолдерів на обговорення законопроекту про рекламу лікарських засобів

20 липня 2018 року відбудеться круглий стіл на тему “Шляхи удосконалення реклами лікарських засобів”. Запрошуємо до дискусії фармвиробників, імпортерів та дистриб’юторів ліків, керівників приватних та державних лікарень, пацієнтські організації та керівників медіа.

12.07.2018
15:23

Ліки за чотирма програмами державних закупівель їдуть у регіони

У регіони відправлено ще низку препаратів, закуплених за державні кошти. Найближчим часом ці препарати будуть доступні у лікарнях.

13:16

Відбулось експертне обговорення концепції розвитку екстреної допомоги

10 липня Міністерство охорони здоров’я України за підтримки Реанімаційного Пакету Реформ організувало обговорення Концепції реформи екстреної медичної допомоги. У зустрічі взяли участь експерти РПР та профільних громадських організацій, розробники та викладачі курсів першої медичної допомоги, а також співробітники київського Центру екстреної медичної допомоги та МК.

11.07.2018
16:05

В Україні зареєстровано третій випадок захворюваності на дифтерію. МОЗ України закликає вакцинуватися

В Україні зареєстровано третій випадок захворювання на дифтерію, захворів підліток 15 років у Київській області, діагноз підтверджений лабораторно. Дитині ввели протидифтерійну сироватку, її стан стабільний, зараз вона перебуває в інфекційному відділенні Київської обласної дитячої лікарні м. Боярка.

09.07.2018
11:14

Визначено переможців на посади керівників експертних груп та експертів у директорати МОЗ України

МОЗ України оголошує переможців конкурсу на посади керівників експертних груп та експертів. Вже зовсім скоро вони долучаться до нашої команди та працюватимуть над впровадженням якісних змін в системі охорони здоров’я.

06.07.2018
11:14

Укладено договір про закупівлю бланків листка тимчасової непрацездатності

МОЗ України уклало договір про закупівлю 7 853 072 бланків листка тимчасової непрацездатності на суму 3 769 474,56 гривень з переможцем торгів – дочірнім підприємством «Поліграфічний комбінат «Зоря».

05.07.2018
15:35

В Україні оновлено Національний календар профілактичних щеплень

Оновлення в календарі стосуються вакцинації проти гепатиту В та туберкульозу. Новації в календарі базуються на міжнародному досвіді проведення імунізації, а також відповідають рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).