Створення системи водопостачання й водовідведення, реконструкція очисних споруд, встановлення сонячних панелей – стратегічні кроки Тлумацької ОТГ

news-image
Забезпечення жителів ОТГ якісними комунальними послугами є стратегічним завданням для керівництва Тлумацької об’єднаної територіальної громади. Про це у коментарі сказав очільник міської ради Роман Круховський, інформують у прес-службі Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.

Він відзначив, що у тергромаді впродовж останніх шести місяців здійснюються активна робота зі створення системи водопостачання й водовідведення.

Першим таким кроком, за його словами, стало утворення в ОТГ підприємства «Тлумачкомунсервіс», так як місцевий водоканал, котрий раніше знаходився на балансі районної ради та обслуговував абонентів, збанкрутував.

Вже після того, спільно із швейцарсько-українською програмою у громаді взялись за відновлення очисних споруд та за 1,5 млн гривень оновили насосну станцію, котра перекачує нечистоти. «DESPRO профінансувало видатки на здійснення цих робіт. У результаті ми відновили діяльність насосної станції. Нам вдалось, зокрема, замінити на ній обладнання, здійснити ремонт приміщення: замінити вікна, двері, перекрити покрівлю станції. Минулого тижня разом із представниками DESPRO вже приступили до проектних робіт, пов’язаних з реконструкцією очисних споруд міста», — сказав він.

Паралельно здійснювались й роботи із забезпечення деякої частини міста доступом до води, так у деяких масивах не було доступу до неї.

«З місцевого бюджету виділено 600 тисяч гривень для побудови водопроводу на правий берег Тлумача, оскільки проблема із водопостачанням там не вирішувалась десятиліттями. Ми вже забезпечили масив цього берега доступом до води. Втім, аби абоненти отримували воду до своїх помешкань, мусимо ще й завершити роботи із побудови самої мережі», — сказав Роман Круховський.

Як відзначив перший заступник міського голови Андрій Радовець, ще одним успішно реалізованим проектом в громаді стало виконання робіт із заміни мереж водопостачання, котрі беруть свій початок із села Нижнів, де знаходиться сама насосна станція.

«Ми вже замінили майже 500 метрів металевих труб на нові – пластикові. Стара система була занадто зношеною, а на окремих ділянках часто-густо виникали аварійні ситуації. Для здійснення реконструкції програмою DESPRO було виділено 1,4 млн гривень, а у березні цього року капітальний ремонт провідного водогону, який постачає воду, завершено», — підкреслив посадовець.

Заступник очільника громади також розповів, що за підтримки міжнародної програми та за рахунок коштів, виділених з місцевого бюджету, комунальне підприємство вдалось забезпечити спеціалізованим програмним забезпеченням, яке допомагає здійснювати ефективну діяльність. «За майже 200 тисяч гривень вдалось забезпечити «Тлумачкомунсервіс» спеціалізованим програмним забезпечення, яке здійснює облік абонентів, визначає пориви мереж тощо. Окрім того, придбали й лічильники, а також чимало розхідних матеріалів. За 85 тисяч грн закупили до КП програму дистанційного моніторингу показників використання електроенергії – АСКОЕ», — сказав він.

З-поміж іншого, Андрій Радовець окреслив роботу, яку в громаді вже невдовзі планують реалізувати. Зокрема, оновити матеріально-технічну базу комунсервісу. «Нині співпрацюємо з різними державними фондами. Як результат такої взаємодії, сподіваємось отримати 2,5 млн гривень на придбання вантажного автомобіля, котрий здійснює викачування нечистот», — додає управлінець.

Проте, за словами Романа Круховського, найбільш амбітним проектом для громади буде встановлення на водозаборі у Нижневі сонячних електростанцій, котрі генеруватимуть електричну енергію. «У такий спосіб, однозначно, зможемо знизити тарифи для людей, оскільки це важливо для нас. Труби ми в будь-який час встигнемо замінити, а ось нині необхідно сконцентруватись на формуванні ефективної економіки», — резюмував Роман Круховський.

22.05.2020 11:44