Створення комунальних некомерційних підприємств обласних закладів охорони здоров’я

news-image
10 вересня заступниця директора  департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ірина Кобельська взяла участь  у засіданні постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю, розвитку малого та середнього бізнесу.

Йшлося про погодження депутатами винесення  на чергове засідання обласної ради питань щодо створення комунальних некомерційних підприємств обласних закладів охорони здоров’я, зокрема, і санаторіїв підпорядкованих департаменту. 

Як зазначила Ірина Кобельська, зараз медична галузь перебуває на стадії реформування. Тому обов’язок охорони здоров’я області до кінця року виконати реорганізаційні заходи щодо перетворення бюджетних закладів в КНП, тобто міняється організаційно-правова форма цих установ. Відповідно департаментом підготовлені відповідні рішення та здійснені необхідні заходи. На сесію підготовлено 20 проєктів рішень, що стосується, власне, перетворень закладів, які перебувають  у власності обласної ради.

Заступниця пояснила також про зміни фінансування і яким чином це питання лягає на обласний бюджет. За її словами, реформа охорони здоров’я передбачає фінансування медичних послуг в першу чергу за рахунок коштів , які будуть надходити безпосередньо від  Національної служби здоров’я України, де НСЗУ є головний розпорядником коштів за оплату цих послуг. Крім того, видатки з обласного бюджету будуть передбачатися  виключно на фінансування оплати комунальних послуг  та енергоносіїв. «Також передбачається можливість  дофінансування наших новостворених комунальних підприємств в частині дооснащення медичного обладнанн я, в проведенні капітальних поточних ремонтів», - додала Кобельська.

11.09.2019 09:46