Спеціалісти здійснили моніторинг стану зимових посівів

news-image
За даними управління фітосанітарної безпеки головного управління Держпродспоживслужби в області, за агрокліматичних умов початку грудня, що характеризувались опадами у вигляді налипання мокрого снігу та дощу, посиленням вітру, місцями - відкладанням кристалічної паморозі, - умови для перезимівлі озимих культур залишались задовільними.

На посівах озимої  пшениці та ячменю  1-6 відсотків рослин уражено септоріозом та  кореневими гнилями у слабкому ступені. Повсюди 2-5 відсотків рослин озимого ріпаку охоплено пероноспорозом та фомозом.

Збереження інфекційного запасу хвороб та інтенсивне ураження може негативно впливати на перезимівлю рослин.

Аналіз матеріалів моніторингу, які надходять з районів, свідчать, що у посівах озимих зернових на 50 відсотків обстежених площ обліковують  1-3 жилих колоній мишоподібних гризунів на гектарі, та 60, макс. 90 відсотків обстежених площ озимого ріпаку виявляють 1-4 колоній на гектарі. Заселеність посівів озимих зернових та ріпаку  мишоподібними гризунами відмічається переважно з країв поля. У багаторічних травах, садах, неугіддях  обліковують 2-5, а в осередках Снятинського,  Тлумацького районів до 7-8 жилих колоній на гектарі гризунів (багаторічні трави, неугіддя, 0,2 тис. га).

Загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимині, що межує з неугіддями та багаторічними травами, ймовірна в разі стійкого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжують розмноження.

Наявність 3-5 і більше жилих колоній на гектарі озимини за сприятливих погодних умов свідчить про загрозу  пошкоджень рослин та необхідність захисту шляхом застосування дозволених родентицидів.

У подальшому погодні умови місяця регулюватимуть активність поширення та розмноження мишоподібних гризунів.

Здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку. 

 

 

11.12.2017 13:09