Що робити з використаними засобами індивідуального захисту: рекомендації від фахівців Держпродспоживслужби Івано-Франківщини

news-image
За інформацією головного управління Держпродспоживслужби в області, використані людьми маски та рукавички не підпадають під категорію медичних відходів. На сьогодні відсутній директивний документ, яким регламентовано порядок утилізації медичних масок та гумових рукавичок від населення та підприємств.

Водночас суб’єкти господарювання, які здійснюють свою діяльність умовах карантину, зобов’язані забезпечити збирання використаних працівниками масок та рукавичок одноразового використання в окремий пакет. Наприкінці зміни зміни провести його утилізацію разом з твердими побутовими відходами, герметично зав’язавши пакет у встановленому порядку. Для цього на території закладу необхідно розмістити контейнери/урни з кришкою для використаних масок з чіткою яскравою відміткою «ВИКОРИСТАНІ МАСКИ ТА РУКАВИЧКИ».

Також, зважаючи на екологічну проблему, рекомендовано організувати роздільний збір масок та рукавичок з подальшим їх спалюванням або вторинною переробкою спеціалізованими організаціями, які мають дозвіл (ліцензію) на цей вид робіт.

21.08.2020 08:09