Проблемні питання об’єднаних територіальних громад обговорили під час «круглого столу» в Тернопільській облдержадміністрації

news-image
Днями представники Івано-Франківської області взяли участь у «круглому столі» з питань децентралізації.

Зустріч відбулася в форматі обміну досвідом у Тернопільській обласній державній адміністрації, за підтримки  обкому профспілок працівників державних установ.

Участь у заході взяли представники облдержадміністрацій, офісів реформ з децентралізації Тернопільської та Івано-Франківської областей і представники профспілок Тернопільської, Івано-Франківської та Хмельницької областей,  делеговані представники новоутворених об’єднаних територіальних громад.

Заступник голови Тернопільської ОДА Олег Валов повідомив, що в області є 26 об’єднаних громад, які об’єднали майже 200 місцевих рад. Він зазначив, що інколи самі громади скоріше «рухаються», ніж приймаються закони. Тому у цьому питанні багато залежить від рішень Кабінету Міністрів та Верховної Ради України». О. Валов окреслив основні напрямки діяльності в умовах реформування органів влади.

Також йшлося про реформування профспілкових структур в умовах децентралізації органів влади; участь обласної профради в процесі реформування органів влади та профспілкових організацій галузевих профспілок з метою збалансування інтересів і вирішення проблем.

Практичні поради щодо підготовки та проведення реформування органів місцевого самоврядування дали голови об`єднаних територіальних громад Тернопільської області. Досвід з написання проектних заявок на проекти, які будуть реалізовуватися за кошти з державного бюджету на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад було набуто на зустрічі керівництва Тернопільської облдержадміністрації з представниками новоутворених об’єднаних територіальних громад області. 

У роботі «круглого столу» взяв участь заступник голови – керівник апарату Івано-Франківської облдержадміністрації Валерій Крецул.

27.05.2016 15:26