Привітання голови обласної державної адміністрації Віталія Федоріва з нагоди Дня Конституції України

news-image
Шановні краяни!

24  роки тому Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави, спираючись на багатовікову історію українського державотворення ухвалила  Основний Закон  нашої держави  - Конституцію. Цим документом закладено повноцінну правову основу української державності, про яку мріяли і за яку боролися не одне покоління українського народу.

Конституцію держави неможливо нав’язати зверху, вона народжується і виростає з  традицій та історії народу.

Українська Конституція бере свій початок  з двох першоджерел: духовного – це хрещення України-Руси Володимиром Великим, і правового – це укладання «Руської правди» Ярославом Мудрим. А безперервне продовження принципів волелюбства, народовладдя і пошани до правди, які вони заклали, чітко прослідковуються і  в середньовічних міських статутах, і в гетьманських універсалах, і в Конституції Пилипа Орлика.

Вірю, спільними зусиллями нам під силу збудувати суспільство, в якому на першому місці стоятиме людина, її права й свободи, де пануватиме закон, гуманізм, демократія і справедливість.

Фундаментом для такого суспільства покликана стати Конституція. Єдина для всіх громадян України, нас усіх. Без винятку. Без різниці на вік, стать, погляди, мову чи віру.

Конституція – не просто закон. Конституція – це кожен з нас. Це – наше рішення, яким буде наше життя і наше майбутнє на десятки років уперед!

Вітаючи вас із Днем Конституції України, вірю, що кожен з нас докладе зусиль, щоб наша Конституція втілювалась у життя і була надійним інструментом забезпечення  обов’язків, прав і свобод усіх громадян нашої країни!

 

 

Голова обласної

державної адміністрації                                                          Віталій Федорів

28.06.2020 08:11