Потенційна Лисецька ОТГ близька до об’єднання

news-image
У селі Радча потенційної Лисецької ОТГ Тисменицького району Івано-Франківської області відбулася зустріч активістів громади.

У заході в рамках акції «Децентралізаційний марафон» взяли участь регіональні консультанти з правових і фінансових питань(проект «ПУЛЬС», який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID) Марія Баран і Юрій Стефанчук відповідно. Нагадаємо, що згідно з Перспективним планом формування територіальних громад Івано-Франківської області до потенційної Лисецької ОТГ належать селище Лисець, села Старий Лисець, Драгомирчани, Посіч, Радча і Стебник.

За словами Марії Баран, Лисецька ОТГ готова і близька до об’єднання, проте не може створити спільну робочу групу, оскільки село Радча не представило документ про надання згоди на об’єднання з центром у селищі Лисці.

Експерт акцентувала, що жителі цього села не виступають категорично проти об’єднання, вони розуміють переваги цієї реформи, проте хочуть законодавчого підкріплення усіх обіцянок і гарантій держави. Люди не розуміють, чому парламент досі не схвалив такі важливі для об’єднаних територіальних громад законопроекти, зокрема щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами, щодо фінансування і проведення перших виборів старост, щодо статусу старости села та ін. 

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

22.07.2016 09:06