Олег Гончарук зустрівся із головою Держагентства водних ресурсів України

news-image
Сьогодні голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся із головою Держагентства водних ресурсів України Іриною Овчаренко, яка у рамках робочої поїздки завітала на Прикарпаття. Участь у розмові взяв начальник обласного управління водних ресурсів Роман Михайлюк.

Темою спілкування стало обговорення питань реформуванням галузі, вирішення її регіональних проблем, виокремлення пріоритетів для роботи наступного року.

За словами Олега Гончарука, на Прикарпатті і досі триває робота щодо ліквідації наслідків повені 2008 року. Задля цього спрямовується значна сума коштів  фонду охорони навколишнього природного середовища. Також є спільне бачення щодо вирішення проблем як органів виконавчої влади, так і органів місцевого самоврядування.

«Сьогодні для впровадження заходів із протидії паводкам, спричинених гірськими річками, нам необхідна  підтримка народних депутатів України від Прикарпаття, - зазначив Олег Гончарук. – Адже таким чином на реалізацію інвестиційних проектів ми зможемо додатково спрямувати кошти Державного бюджету. Також залучатимемо грантові кошти Європейського Союзу».

Своєю чергою, Ірина Овчаренко розповіла про реформування галузі, зокрема повідомила, що наразі триває активна фаза імплементації європейських директив. У галузі водного господарства таких директив чотири, одна з яких є водна рамкова, яка передбачає перехід на інтегроване правління за басейнами річок. Це, на переконання голови Держагентства водних ресурсів, спричинить відхід водогосподарських організацій від адміністративно-територіального принципу управління водними ресурсами. Зокрема, на території області буде створено басейнове управління річки Дністер, яке включатиме два офіси у Тернопільській і Хмельницькій областях.

Очікується, що така модель управління сприятиме раціональному (інтегрованому) розподілу водних ресурсів, досягнення доброго стану якості поверхневих вод.

Окрім того, за словами голови Держагентства водних ресурсів, напрацьовано законопроект щодо  створення двох фондів: лісового і водного, що в деякій мірі зможуть акумулювати фінансовий ресурс для вирішення проблемних питань обох галузей.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

13.11.2017 15:37