Обговорення реалізації ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2016-2018 роках

Просимо долучитися до обговорення щодо реалізації у 2016 – 2018 роках Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»

Відповідно до Календаря з безперервної реалізації плану дій в Україні, розробленого Керівним комітетом Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», з січня 2016 року Уряд України має розпочати підготовку проекту наступного плану дій. Передбачається, що реалізація плану триватиме з липня 2016 року по червень 2018 року.

З 4 січня 2016 року розпочинається перший етап громадського обговорення щодо реалізації Ініціативи у 2016 – 2018 роках. Мета першого етапу обговорення – зібрати різні думки щодо можливих напрямів реалізації Ініціативи, а також заходів (зобов’язань), що можуть бути передбачені в рамках цих напрямів.

У рамках першого етапу обговорення відбудуться відкриті засідання робочих груп Координаційної ради з питань реалізації в Україні міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», заходи міністерств, Держкомтелерадіо та Держагентства з питань електронного урядування. Також планується проведення заходів з обговорення в регіонах України. Анонси таких заходів будуть розміщуватися на урядовому веб-сайті «Громадянське суспільство і влада».

Крім того пропозиції можна подати до 15 лютого 2016 року до відділу комунікацій з громадськістю Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю на електронну адресу pakhno@kmu.gov.ua (Пахно Анна Ігорівна, тел.: (044) 256-63-38). Пропозиції пропонується подавати за формою.

На основі усіх пропозицій, що надійдуть під час обговорення, спеціально створена робоча група з представників інститутів громадянського суспільства, органів виконавчої влади, експертів сформує проект плану дій.

Після цього, орієнтовно у квітні 2016 року, відбудеться другий етап громадського обговорення. Під час цього етапу для обговорення буде запропоновано напрацьований робочий групою проект плану дій. 

 

Орієнтовний графік підготовки плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2016 – 2018 роках 

Форма подання пропозицій щодо реалізації у 2016 – 2018 роках Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» (у форматі doс)

Нагадуємо, що національні плани дій визначають зобов’язання урядів з удосконалення своєї діяльності у відповідних галузях. Ці зобов’язання можуть передбачати вже заплановані кроки, спрямовані на реалізацію реформ, або визначати нові, або передбачати заходи з проведення реформ в абсолютно новій галузі.

 

Відповідні зобов’язання повинні бути структуровані навколо п’яти «великих викликів» Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»:

поліпшення державних послуг – заходи, спрямовані на весь спектр послуг, що надаються населенню, включаючи охорону здоров’я, освіту, кримінальне правосуддя, енергопостачання, телекомунікації та будь-які інші галузі обслуговування, шляхом заохочення поліпшення державних послуг або інновацій приватного сектора;

підвищення рівня доброчесності в державному управлінні – заходи, спрямовані на боротьбу з корупцією, забезпечення суспільної етики, надання доступу до інформації, контроль фінансової реформи, забезпечення свободи засобів масової інформації та сприяння розвитку громадянського суспільства;

більш ефективне управління державними ресурсами – заходи, спрямовані на раціональне використання коштів, природних ресурсів та іноземної допомоги, прозоре проведення державних закупівель;

створення безпечних громад – заходи, спрямовані на громадську безпеку, реагування на стихійні лиха і кризи, екологічні загрози;

підвищення корпоративної підзвітності – заходи, спрямовані на корпоративну відповідальність з таких питань, як охорона навколишнього середовища, боротьба з корупцією, захист прав споживачів та залучення громадськості.

При цьому враховується, що всі країни мають різну внутрішню ситуацію і самостійно мають визначитись з основними викликами і пов’язаними з ними конкретними зобов’язаннями, які найбільше відображають унікальність умов кожної країни.

Водночас зобов’язання в рамках Ініціативи мають відображати чотири основні принципи відкритого уряду:

прозорість: інформація про діяльність уряду є відкритою, всеосяжною, своєчасною, вільно доступною для громадськості, і такою, що відповідає основним стандартам відкритих даних;

участь громадян: уряд залучає громадян до участі в обговореннях, що сприяє прийняттю рішень, які враховують громадську думку, є більш інноваційними та ефективними;

підзвітність: наявність правил, норм і механізмів, які змушують урядові структури до обґрунтування своїх дій, здійснення діяльності відповідно до визначених для них вимог, реагування на критику, прийняття відповідальності за невідповідність дій законам або зобов’язанням;

технології та інновації для прозорості та підзвітності: уряд враховує важливість надання громадянам відкритого доступу до технологій, а також усвідомлює роль нових технологій в просуванні інновацій та важливість розширення можливостей використання технологій громадянами.

 

Протягом 2012 – 2015 років реалізація Ініціативи в Україні здійснювалася за напрямами:

сприяння діяльності інститутів громадянського суспільства, їх участі у формуванні та реалізації державної політики;

забезпечення доступу до публічної інформації;

запобігання і протидія корупції;

підвищення якості надання адміністративних та соціальних послуг;

впровадження технологій електронного урядування та розвиток електронної демократії.


Прикріплені файли:

Форма подання пропозицій (у форматі doс)

Орієнтовний графік (у форматі doc)

 

02.02.2016 16:24