Новітні технології, проблеми та перспективи в галузі репродуктивної медицини обговорили під час конференції в Івано-Франківську

news-image
14 вересня з ініціативи керівництва державного закладу «Прикарпатський центр репродукції людини» МОЗ України та за підтримки ДВНЗ «Івано-Франківський національний медичний університет», департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації, ГО «Українська асоціація репродуктивної медицини» вперше на Прикарпатті відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Репродукція людини: новітні технології, проблеми та перспективи».

Участь у конференції  взяло понад 200 лікарів з різних куточків України, зокрема, Черкаської, Житомирської, Чернівецької, Львівської, Рівненської, Закарпатської, Тернопільської, Івано-Франківської областей та міста Київ, серед яких 18 спікерів, які є провідними фахівцями в галузі репродуктивної медицини нашої країни.

Як зазначають організатори заходу, природне зменшення населення є однією з найбільш серйозних проблем демографічного розвитку України. За даними статистики, в країні щорічно помирає людей більше, ніж народжується, а за останні роки кількість населення скоротилася до 42 мільйонів. Такі невтішні дані поглиблюються погіршенням репродуктивного здоров’я і ростом найбільш серйозної його патології – безпліддя.

Особливого значення питання неплідного шлюбу, частота якого, згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, становить 15-20% серед усіх подружніх пар, набуває в умовах демографічної кризи в Україні. За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні нараховується понад 1 мільйон безплідних подружніх пар. Враховуючи ситуацію, що склалася, в місті Івано-Франківську створено міжрегіональний центр – Прикарпатський центр репродукції людини – спеціалізований державний медичний заклад, призначений для надання медичної допомоги безплідним парам Західного регіону України.

За словами директора Прикарпатського центру репродукції людини Ігоря Головчака, сучасні тенденції, про які мовитиметься на конференції, торкаються проведення нових методик, які включаються у допоміжні репродуктивні технології. «Серед сьогоднішніх спікерів є керівник клініки «Надія» Валерій Зукін, який вперше в Європі отримав вагітність і живу здорову народжену дитину внаслідок складної маніпуляції, яка потребувала наявність трьох батьків. Це перша тенденція якою ми хочемо поділитися. Інша – почути, що нового є в практиці і в теорії для лікування чоловічого та жіночого безпліддя», - повідомив фахівець.

У своєму відео-привітанні заступник міністра охорони здоров’я України Роман Ілик відзначив, що Прикарпатський центр репродукції людини є одним із лідерів серед закладів, які надають допомогу подружнім парам в нашій країні. Центр оснащений усім необхідним обладнанням та відповідає сучасним стандартам і вимогам. А це, в свою чергу, надає можливість значно підвищити рівень медичної допомоги. «Проблема безпліддя є поширеною не лише в Україні, а й у всьому світі. Частота безпліддя, за даними світових вчених, складає 10-20%. Це прямі репродуктивні втрати. Існують певні міфи і стереотипи у суспільстві. Та всі ми знаємо, що безпліддя не лише жіноча проблема, на неї страждають і чоловіки. За останні 15 років репродуктологи спостерігають невпинне зростання як чоловічого, так і жіночого безпліддя. Це говорить про те, що такий напрямок як репродуктологія – один із наших стратегічних завдань. Щоденна робота лікарів, навчання, обмін досвідом – не лише лікування, а в першу чергу благополуччя тисячі українських сімей та здорове майбутнє нації», - наголосив урядовець.      

З вітальним словом та побажаннями плідної роботи, наснаги в пошуку правильних рішень до учасників звернулися також заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк, ректор Івано-Франківського національного медичного університету Микола Рожко, начальник міського управління охорони здоров’я Марія Бойко та головний спеціаліст ДОЗ ОДА з акушерства та гінекології Володимир Дзьомбак.

Слід зазначити, що на даний час до Прикарпатського центру репродукції людини щорічно вперше звертається за допомогою біля 3000 безплідних пар. Стаціонарне лікування отримують понад 1400 жінок. Щороку проводиться близько 600 лапароскопічних операцій і 500 гістероскопічних втручань.

Методом допоміжних репродуктивних технологій за останні роки лікується більше 650 безплідних пар, ефективність лікування складає 40-45%, що є одним з найкращих показників в Україні.      

 

 

14.09.2018 14:25