Нові прилади контролю покращать якісну оцінку стану атмосфери

news-image
Сьогодні, 14 листопада, народний депутат України Михайло Довбенко та керівники Галицького і Рогатинського районів передали Рогатинській міськміжрайонній філії Державної установи «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» сучасні прилади для проведення лабораторних досліджень атмосферного повітря.

Рогатинська міськміжрайонна філія обслуговує Рогатинський та Галицький райони і місто Бурштин. Тому обладнання придбано за рахунок екологічних коштів Галицького районного бюджету. До сьогоднішнього дня Рогатинська міськміжрайонна філія проводила лабораторно-інструментальні заміри атмосферного повітря використовуючи технічно застарілі прилади.

Як наголосив головний лікар Рогатинської міськміжрайонної філії Богдан Денега, використання нових приладів покращить проведення моніторингу в місцях проживання населення та на межі санітарно-захисних зон від джерел забруднення атмосферного повітря, а також на межі житлової забудови населених пунктів Галицького району, дозволить провести якісну оцінку стану атмосферного повітря та завчасно виявити шкідливий вплив на здоров’я населення.

Відповідаючи на запитання про передумови придбання таких приладів саме в Рогатинський район Михайло Довбенко зауважив, що одні з найбільших підприємств Прикарпаття – Бурштинська ТЕС і ПрАТ «Івано-Франківськцемент», які можуть стати джерелом різних екологічних викидів, розташовані поряд. «Це потужні підприємства, які працюють за сучасними технологіями. Проте не можна забувати про загрозу забруднення атмосферного повітря. Тому для нас дуже важливо вести постійний моніторинг того, що відбувається саме в цьому районі, а також вивчати вплив цих викидів на життя та здоров’я людей», - наголосив Михайло Довбенко.

Довідково

Придбаний газоаналізатор «Елан-СО-50» застосовується для визначення вуглецю оксиду, що є одним з найпоширеніших забруднювачів повітря; електроаспіратор АSA-2М - для визначення виробничого пилу; газоаналізатор «Елан-NO2» - для визначення вмісту в повітрі діоксиду азоту, який для людини в 10 разів небезпечніший, ніж оксид вуглецю.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

14.11.2018 15:34