Не будь байдужою до себе – навчись пальпувати грудну залозу!

news-image
Сьогодні, 18 жовтня, напередодні Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак грудної залози, медики Прикарпаття вкотре зібрались з метою привернути увагу жіноцтва до стану свого здоров’я.

Під час пресконференції спеціалісти зазначили, що рак молочної залози – на першому місці серед усіх жіночих онкологічних хвороб. Кожна 7-8 жінка має проблеми з грудними залозами. Тому говорять про важливість цієї проблеми. «Майже 20% представниць, у яких виявляють рак грудей, є у занедбаній стадії, - каже начальник управління охорони здоров’я МВК Марія Бойко. – Онкозахворювання перебігає таким чином, що не подає жодних явних ознак, тому це біда для медицини. Дуже важливим є раннє виявлення хвороби, а отже, раз на рік кожна жінка має приходити до свого сімейного лікаря та проходити обстеження. Рак грудей на ранній стадії можна зупинити. Як свідчить статистика, на І стадії недуга виліковується у 95%  жінок, ІІ стадії у 80% і 50% - із ІІІ стадією захворювання».

Доцент кафедри онкології Івано-Франківського національного медичного університету Аліна Андріїв також робить головний акцент на ранній діагностиці. «На даний момент і в умовах Прикарпатського онкологічного центру ми маємо можливість для лікування таких пацієнтів. І для того, щоб були позитивні прогнози, адекватне лікування і в подальшому жінка мала високу якість життя потрібно звертатися на ранніх стадіях», - додає онкологиня. Перш за все фахівець наголошує на тому, що жінка має усвідомлювати відповідальність за власне здоров’я і мати розуміння того, що вона повинна звернутися до лікаря.

Оскільки у цілому світі саме чоловіки б’ють на сполох і говорять, що на цю проблему слід звертати увагу і жінка повинна обстежуватися, про статистичні дані щодо онкозахворюваності серед жінок по місту розповів мер ІваноФранківська Руслан Марцінків. За словами посадовця, у 2016 році зареєстровано 84 жінки, яким діагностовано таку недугу, у 2017 – 82, а у 2018 – 91. У 2019 році було виявлено 69 випадків раку молочної залози з них 14 перебували у занедбаному стані. «Спаду на рак молочної залози ми не спостерігаємо, це при тому, що два роки тому закупили у міську поліклініку мамограф і маємо можливість обстежувати жінок. Таких оглядів на сьогодні  проведено 2117, і це тільки за 2018 рік. Та, незважаючи на це, статистика є невтішна і має тенденцію до збільшення. Тому ми повинні працювати над тим, щоб ці показники зменшити. Маємо тривожні дані щодо онкохворих. За загальними  цифрами у 2016 році нараховувалось 5516 хворих, у 2017 році – 5695, у 2018 – 5990. Крім того, в 2018 році вперше виявлено з діагнозом «рак» 797 пацієнтів. Загалом по Івано-Франківській області 26493 жителі страждають цим захворюванням», - повідомив міський голова.  

У свою чергу заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Чемний повідомив, що за кошти обласного бюджету в Прикарпатському онкологічному центрі встановлений найсучасніший магнітно-резонансний томограф, який до кінця цього місяця буде введений в експлуатацію. Це також, переконаний він, дасть можливість своєчасно виявляти у хворих онкопатологію з різною локалізацією. 

Також департамент охорони здоров’я спільно з профільним управлінням міської ради виступили з пропозицією до Івано-Франківського національного медичного університету про те, щоб в кожну спеціальність на кожному курсі впровадили в практику підвищення кваліфікації лікарів години щодо діагностики всієї онкології та правильного скерування пацієнта.

Слід додати, що цими днями, з 21 по 25 жовтня, в усіх закладах міста жінки можуть пройти огляд грудних залоз та, за потреби, УЗД-обстеження чи мамографію.

18.10.2019 15:41