На Всеукраїнському форумі «Україна 30. Розвиток Правосуддя» обговорили питання щодо рекодифіації Цивільного кодексу України та реформи Кримінального кодексу

news-image
Під час сьогоднішніх панельних дискусій ішлося про те, що сектор правосуддя є чи не одним із найважливіших для демократичної держави. Це саме та система, яка має гарантувати всім — і бізнесу, і громадянам, — що їх право на справедливість отримає увагу та не буде проігнороване.

Верховенство закону, а також захист та повага до прав кожної людини, не можуть бути досягнуті без активної ролі суспільства та його правової обізнаності. Тому розвиток правосуддя, це також і розвиток законодавства, яке відповідає потребам суспільства, включно із використанням міжнародних правових стандартів у національному законодавстві.

Під час  форуму представники української влади — перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук, члени   комісії з питань правової реформи при Президентові України,  профільні експерти-правники обговорили основні засади проекту нового Кримінального кодексу та перспективи рекодифікації Цивільного кодексу України.

Зазначалося, що підготовка проєкту Цивільного кодексу України, розпочата 25 років тому, зараз виходить у свою кульмінаційну стадію. Руслан Стефанчук акцентував увагу на необхідності  рекодифікації Цивільного кодексу України, адже невід’ємна скадова правової реформи – це реформа  цивільного і кримінального законодавства.

У рамках форуму відбулося пряме включення Президента України Володимира Зеленського та Президента  Європейської Ради Шарля Мішеля, які перебувають з робочою поїздкою в зоні проведення Операції об’єднаних сил у Луганській області. Вони звернулися до учасників  Форуму та  наголосили на важливості  кроків у  проведенні судової реформи та боротьбі з корупцією.

Володимир Зеленський подякував своєму європейському колезі за  важливу експертну допомогу та підтримку України у її заходах щодо удосконалення  системи правосуддя.

Своєю чергою  Шарль Мішель запевнив Президента України у  широкомасштабній   підтримці  нашої держави Європейським Союзом та висловив переконання у важливості  та необхідності реформи правової системи задля  поступу України до європейської демократії, створення сприятливих умов для розвитку бізнесу  та боротьби з корупцією.

02.03.2021 17:10