На семінарі в ІФОЦППК говорили про переможців у Другій світовій війні

news-image
Починаючи з 2016 року, 9 травня в Україні відзначається не просто День перемоги, а День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Для нашого краю Друга світова війна почалася не  з 22 червня 1941 року, а з 1 вересня 1939 року, коли німецька держава напала на Польщу, в складі якої знаходилися західні області України, а закінчилася – капітуляцією Японії у вересні 1945 року.

Сьогодні в Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбулося відкриття виставки документів та видань «Прикарпаття у вихорі Другої світової війни», присвяченої подіям і долям людей цього лихоліття на Прикарпатті.

Захід проведено під час першого дня роботи тематичного короткострокового семінару «Консультації з громадськістю як механізм ефективного забезпечення реалізації державної політики у сфері розвитку громадянського суспільства», на якому навчаються працівники обласної та районних державних адміністрацій, міськвиконкомів, які ведуть питання консультацій з громадськістю та сприяння розвитку громадянського суспільства.

У відкритті виставки зі вступним словом виступив керівник апарату обласної державної адміністрації Роман Маланій.

Директор Державного архіву області Ігор Гриник презентував добірку копій унікальних матеріалів із фондів Держархіву Прикарпаття, які розкривають документи про насильне вивезення окупантами наших краян, про злочини нацистів на теренах області, про рух опору загарбникам та про визволення міста Станіслава від нацистської окупації.

Книги, публікації та фотоматеріали книжково-ілюстративної виставки перенесли присутніх у тяжкі часи фашистської окупації краю, відкрили сторінки історії про героїзм учасників руху опору, воїнів-визволителів та мирного населення у роки кривавої війни.

У заході також взяли участь директор центру Б. Волошинський та завідувач навчально-методичного кабінету центру Л. Яковенко.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

11.05.2017 14:05