На Прикарпатті підбили підсумки акції «Децентралізаційний марафон»

news-image
З ініціативи Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України відбулася прес-конференція з нагоди завершення акції «Децентралізаційний марафон» на Прикарпатті.

До участі у заході долучився заступник голови-керівник апарату ОДА Валерій Крецул та перший заступник голови обласної ради Василь Гладій.

Нагадаємо, мета марафону – активізація та стимулювання процесу об’єднання і формування спроможних громад. «Децентралізаційний марафон» –  це широкомасштабна акція, яка охопила всі регіони України. Упродовж півроку у громадах Прикарпаття відбулося 100 виїзних заходів, організованих Івано-Франківським РВ АМУ. Регіональні консультанти інформували людей про переваги децентралізації, роз’яснювали яким чином об’єднуватися громадам, консультували і допомагали підготувати необхідні документи та проекти рішень.

«У трьох об’єднаних громадах Прикарпаття – Печеніжинській ОТГ, Старобогородчанській ОТГ і Верхнянській ОТГ – бюджети цього року зросли у 4-8 разів, власні надходження у 2 рази. – наголосив виконавчий директор Івано- Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук. – Залучено 22,0 млн. грн. інфраструктурної субвенції. Прикметно, що громади навчилися ефективно витрачати кожну гривню». За його словами, добрий приклад чинних об’єднаних громад слугував мотивацією для тих, які йдуть на вибори 18 грудня 2016 р., а це 7 громад на Прикарпатті: Витвицька ОТГ (Долинського району), Матеївецька ОТГ, П’ядицька ОТГ, Нижньовербізька ОТГ (Коломийського району), Більшівцівська ОТГ (Галицького району), Космацька ОТГ (Косівського району) і Тлумацька ОТГ». Також Юрій Стефанчук поінформував, що громади, в яких відбудуться вибори 18  грудня 2016 року, збільшать свої власні надходження в 2,2 рази, порівняно з 2016 роком, а це понад 30,0 млн. грн. А ПДФО, що залишається на рівні громад, становитиме приблизно 16,0 млн. грн.

Координатор обласного Офісу реформ Руслан Панасюк наголосив, що реформу, в результаті якої буде змінено адміністративно-територіальний устрій держави, систему відносин між усіма гілками влади, яка цілком змінює вектор руху і розвитку держави у європейському напрямку, активно підтримала АМУ, зокрема, Івано-Франківське регіональне відділення.

Додамо, що у рамках прес-конференції відбулося нагородження переможців конкурсу для регіональних ЗМІ на краще висвітлення заходів всеукраїнської акції «Децентралізаційний марафон – 2016», якими стали: Ольга Бабій (генеральний директор ОТБ «Галичина»), Ірина Дружук (регіональний кореспондент державного інформаційного агенства «Укрінформ»), Юрій Кривень (редактор сайту Івано-Франківської обласної газети «Галичина»), Софія Шеметуха (завідувач відділу науково-просвітницьких програм філії НТКУ «Івано-Франківська регіональна дирекція «Карпати»). 

06.12.2016 14:16