На Долинщині пройшла патріотична акція «Яворина-2017»

news-image
15-16 липня в урочищі Розтока поблизу села Липа Витвицької об’єднаної територіальної громади відбулася патріотична акція вшанування пам’яті героїв старшинської школи УПА «Олені» та провідника ОУН Карпатського краю Ярослава Мельника (Роберта) «Яворина – 2017».

Кожного року, починаючи з 1988, в першу неділю після свята верховних апостолів Петра і Павла, з найрізноманітніших куточків України, і навіть світу, в урочище Розтока з'їжджаються люди для того, щоб відчути на собі подих історії.

Хресною ходою у перший день патріотичної акції йшли заступник голови районної державної адміністрації Михайло Дидяк, голова Витвицької ОТГ Микола Шикор, священнослужителі, активісти, а також представники громадської організації «Сонячна Січ», які озвучували історії про борців за волю України. Учасники ходи вшанували пам'ять вояків та поклали квіти і лампадки до могил на цвинтарі полеглих вояків старшинської школи «Олені» в урочищі Глибоке.

Недільні урочистості в урочищі Розтока розпочалися молитвою за участю голови Долинської районної державної адміністрації Юрія Мазура, голови районної ради Івана Даниліва, представників громадських організацій та гостей зі всієї України.

У рамках патріотичної акції відбулося урочисте відкриття фестивалю патріотичної пісні «Яворина 2017». На фестиваль прибули колективи з Івано-Франківської, Закарпатської, Чернігівської та Черкаської областей. Загалом виступили близько 30 творчих колективів та сольних виконавців.

Упродовж патріотичної акції проводилися спортивні змагання. Бажаючі випробовували свої сили з волейболу, шахів, богатирських ігор та стрільби.

Свято повстанської слави вкотре нагадало про визвольні події як і минулих століть, так і сьогодення. Адже учасники мали змогу пройти важкою хресною ходою наших незламних борців за незалежність країни. До того ж патріотичну атмосферу акції доповнили повстанська ватра, фільми патріотичного спрямування, а також частування повстанською кулешею, яку приготували представники ГО «Сонячна Січ».

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

17.07.2017 11:58