На часі – постійний діалог між бізнесом і владою

news-image
Відбулося розширене засідання виконавчого комітету обласної тристоронньої соціально-економічної ради за участю заступника голови облдержадміністрації Богдана Кобилянського та представника Івано-Франківської обласної організації підприємців, роботодавців та орендарів Сергія Чирви.

На засіданні розглянуто питання про взаємну зацікавленість і відповідальність роботодавців та органів державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю, виведення заробітної плати з “тіні”, забезпечення стабільної господарської діяльності та бізнесу в області.

Представник управління Держпраці в області проінформували про повноваження державних інспекторів праці та результати роботи щодо дотриманням трудового законодавства.

Заступник голови облдержадміністрації Богдан Кобилянський зазначив, що метою державного нагляду (контролю) повинно бути запобігання порушенням законодавства у сфері господарської діяльності, підвищення профілактичної ролі державного нагляду та відповідальності його посадових осіб, підвищення професійної компетентності посадових осіб, уповноважених на здійснення державного нагляду (контролю). Перш за все акцент повинен ставитися на проведення широкої інформаційно-розяснювальної роботи та постійний діалог із бізнесом та владою.

Відзначено значну роботу органів Держнагляду в області. Однак, соціальні партнери висловили тривогу з приводу надмірно жорстких тенденцій у застосуванні нормативних актів, які регулюють діяльність цих органів. Надмірні розміри штрафних санкцій та налаштованість інспекторів праці на каральні, репресивні заходи без врахування наслідків призводять здебільшого до непоправних збитків підприємництву, так як розмір покарання в цілому не відповідає обсягу вчиненого порушення.

Водночас, наведені факти, виявлені працівниками управління Держпраці України в області, свідчать про недостатній рівень відповідальності окремих роботодавців за виведення заробітної плати з “тіні”, піклування за долю працівників, які внаслідок своєї недалекоглядності втрачають право на належний трудовий стаж, пенсійне забезпечення, соціальні пільги та гарантії тощо.

Учасники засідання говорили про необхідність дотримання трудових і соціальних прав працюючих і закликали своїх колег-власників і керівників суб’єктів господарювання спільними зусиллями досягти взаєморозуміння в цій сфері.

10.08.2018 11:45