МОЗ закликає обласні департаменти охорони здоров’я посилити заходи протидії кору

news-image
Міністерство охорони здоров’я України закликає західні області запозичити успішний досвід проведення спецоперації проти кору та зупинити зростання захворюваності.

Про це йшлося на зустрічі представників міністерства, Центру громадського здоров’я і департаментів охорони здоров’я, а також освіти Рівненської, Закарпатської, Тернопільської, Івано-Франківської та Чернівецької областей.

«Львівська спецоперація, проведена на початку року, дала результат — було вакциновано майже 27 000 дітей, регіон стрімко втратив своє лідерство по захворюваності на кір. Ми закликаємо й інші регіони розпочати активні дії, аби зупинити спалах кору. Міністерство готове надати всю підтримку, але найголовніше вже зроблено — нині дефіциту вакцин проти кору в Україні не існує. Всі регіони забезпечені якісними, ефективними вакцинами КПК», — зазначила заступниця міністра охорони здоров’я України Ольга Стефанишина.

Саме західні області лідирують за кількістю захворілих на кір у 2018–2019 рр. Причина — велика кількість дітей, які пропустили щеплення в минулому.

«Для нас дуже важлива співпраця медиків та освітян, адже можливість вакцинувати дітей безпосередньо у школах значно сприяє якісній верифікації даних, комунікації з батьками та самому процесу імунізації дітей», — наголосив генеральний директор ЦГЗ Володимир Курпіта.

З початку року (з 28 грудня 2018 р. до 4 квітня 2019 р.) на кір захворіло 37 328 людей — 17 016 дорослих і 20 312 дітей, а від ускладнень померло 14 людей.

Для надійного захисту від недуги усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору. Міністерство охорони здоров’я закликає всіх дотримуватися Календаря щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію.

Вакцинуватися за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років (навіть ті, які мають фальшиву довідку про щеплення, але насправді не були вакциновані), а також дорослі з груп ризику — військові, учасники ООС, студенти, освітяни й медики.

Усі регіони забезпечено вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США: станом на 4 квітня в Україні було 1 094 415 доз.

 

12.04.2019 16:00