Медикам з Косівщини розповіли про реформування первинної медичної допомоги

news-image
Експерти Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, продовжують інформувати медиків Прикарпаття про зміни, які несе за собою реформа охорони здоров’я.

Про це повідомила радник з питань муніципальних послуг ІФ ЦРМС Марія Баран. За її словами, центром здійснено ряд інформаційно-роз’яснювальних зустрічей з медичними працівниками ОТГ. Нині вони проводять наступний етап – інформаційну роботу серед медиків із 14 районів області. На третьому, заключному етапі, – інформуватимуть громадськість. Таким системним підходом до проведення інформаційно-роз’яснювальних заходів ЦРМС підкреслює важливість свідомого впровадження основних ідей реформи системи охорони здоров‘я.

19 лютого для працівників медичних закладів Косівщини було проведено семінар, на якому обговорювали питання реформування первинної медичної допомоги. На зустрічі йшлось про оновлений план реалізації системних перетворень в галузі охорони здоров’я, а також про основні завдання та напрями цієї реформи. У цьому контексті мовилось про старт приписної кампанії (укладення декларацій про вибір сімейного лікаря) та створення Національної служби охорони здоров’я. Марія Баран також розповіла про порядок проведення реорганізації закладів ПМД з бюджетних установ на комунальні некомерційні підприємства. 

Орина Децик, завідувач кафедри соціальної медицини, організації охорони здоров’я і медичного правознавства ІФНМУ, особливо зосереджувала увагу присутніх на практиці сімейного лікаря. Серед іншого йшлось про завдання із покращення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості. Також науковець акцентувала увагу присутніх на впровадженні медичних інформаційних систем, зокрема електронній системі реєстрації та ведення відносин лікаря та пацієнта eHealth.

Головний спеціаліст з організації медико-санітарної допомоги департаменту охорони здоров’я ОДА Галина Микула розповіла про спроможну мережу первинної медичної допомоги у Івано-Франківській області, а радник з питань місцевих фінансів ІФ ЦРМС Оксана Швець поінформувала присутніх про фінансування ПМД.

20.02.2018 13:15