Марія Савка: Розроблення схеми планування територій області є імпульсом для здійснення державної регіональної політики

news-image
Сьогодні в облдержадміністрації відбулося розширене засідання - презентація проекту містобудівної документації регіонального рівня «Схеми планування Івано-Франківської області», розробленої ДП УДНДІПМ «Діпромісто» імені Ю. Білоконя.

Участь у заході взяли перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка, керівники структурних підрозділів ОДА та органів місцевого самоврядування, архітектори Прикарпаття, проектувальники.

Вітаючи авторів  проекту, Марія Савка зазначила, що робота над ним розпочалася у 2009 році. З обласного бюджету на розробку відповідної документації було спрямовано 1 млн 200 тис. грн.

«Ключовою метою створення проекту стала потреба у прозорій забудова Івано-Франківщини, - підкреслила посадовець. - Розроблення схема планування територій області є імпульсом для здійснення державної регіональної політики. Окрім того, наявність схем зумовлює поштовх для залучення іноземних інвестицій, розвитку туристичної індустрії, агропромислової галузі».

Під час засідання розробники проекту ознайомили присутніх із демографічними прогнозами області, які відіграють важливу роль для формування стратегії соціально-економічного розвитку регіону, розповіли про напрямки розвитку господарського комплексу, транспортної та інженерної інфраструктури.

За словами заступника директора з наукової роботи інституту «Діпромісто» Юрія Палеха, презентований сьогодні проект розглядається у європейському контексті. Згідно з ним, у Верховинському районі розміщуватиметься пункт перетину кордону на межі з Румунією. Також передбачено низку транспортних коридорів, які з’єднуватимуть область з європейськими країнами та забезпечуватимуть пасажирські і вантажні перевезення.

«Запропонований проект планування територій області – це частина плану розвитку України у складі європейської спільноти, - наголосив Юрій Палеха. -  Практична його реалізація відбуватиметься в органах місцевого самоврядування під час планування розвитку міст. Застосовуватимуть проект і при започаткуванні власного підприємництва, вкладенні іноземних капіталів.

Додамо, що в Україні вже затвердили схему планування територій у 21 області. Тож, опісля проходження державної експертизи та розгляду сесії обласної ради, проект буде затверджено та оприлюднено. Очікують, що з першого січня 2017 року він буде впроваджений в дію та стане дорожньою картою розвитку територій Івано-Франківщини.  

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

26.10.2016 14:08