Лікарня в обласному центрі відзначила 75-літній ювілей

news-image
Сьогодні, 15 жовтня, Івано-Франківська міська клінічна лікарня №1 відзначила 75 років від дня свого заснування. Привітати колектив лікарні на урочистості завітали директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Дмитренко, міський голова Руслан Марцінків, ректор ІФНМУ Микола Рожко та начальник управління охорони здоров’я МВК Марія Бойко.

Під час церемонії працівникам медичного закладу були вручені грамоти департаменту охорони здоров’я ОДА та подяки міського голови.

«75 років – дуже поважний вік. Дозвольте привітати вас усіх, і схилити голову перед вами, висококваліфікованими працівниками, за те, що надаєте допомогу нашим рідним і близьким у цілодобовому режимі та докладаєте усіх зусилль заради збереження здоров’я пацієнтів», – сказав Ігор Дмитренко. Також він відзначив роботу керівництва лікарні, яка спрямована як на удосконалення медичної допомоги, так і на розвиток закладу: матеріально-технічне забезпечення, проведення цілеспрямованої кадрової політики.

Головний лікар МКЛ№1 Тарас Василик подякував колективові, з яким 11 років пліч-о-пліч росте і пише історію лікарні. Адже цей колектив, який має честь сьогодні очолювати, творився всі ці 75 років.

 

Довідково

75 років тому, на виконання постанови виконкому Станіславської обласної ради №3 від 10.05.45 року, в будинку колишньої школи по вул. Матейки, 34 було розміщено клініку. А з 15 жовтня 1945 року клінічна лікарня почала

функціонувати як база Станіславського медичного інституту, сьогодні – Івано-Франківського національного медичного університету.

У історії міської клінічної лікарні №1 є чимало значних подій. Серед них – відкриття в 1961 році першого в області травматологічного пункту, організація у 1987 році ургентної травматологічної служби та відкриття гастроентерологічного відділення, початок роботи у 1990 році діагностичного відділення, до складу якого увійшли клінічна та біохімічна лабораторія, ендоскопічний кабінет, а також кабінет ультразвукової та функціональної діагностики. У 1992 році поліклініка була відокремлена від стаціонару в окрему установу. А 1 грудня 2012 року на базі анестезіологічної служби було відкрито відділення анестезіології та інтенсивної терапії. З березня 2014 року відбулася реорганізація гастроентерологічного відділення, на базі якого створено терапевтичне відділення, де на даний час функціонує 40 ліжок терапевтичного та 20 гастроентерологічного профілю.

Сьогодні у міській клінічній лікарні №1 функціонують хірургічне, неврологічне, травматологічне, терапевтичне відділення та відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії. Також працює міський травматологічний пункт, параклінічні підрозділи та служби.

Щороку у лікарні стаціонарну допомогу отримують понад 8000 пацієнтів та близько 10000 ­– амбулаторну. За час існування колектив лікарні надав допомогу близько півмільйона хворим і потерпілим.

Роботу лікарні забезпечує понад 400 працівників, серед яких – лікарі, працівники середнього медперсоналу, молодший медперсоналу та представники інших професій.

Лікувально-діагностичний процес закладу відбувається в тісній співпраці з професорсько-викладацьким складом шести кафедр медичного університету. Це кафедра терапії та сімейної медицини (завідуючий кафедрою – д.м.н. проф. Л. Глушко), кафедра хірургії №1 (завідуючий кафедри – д.м.н., проф. С.Василюк), кафедра ортопедії і травматології (д.м.н. проф. В. Сулима), кафедра нервових хвороб (завідуюча кафедрою – д.м.н., проф. В. Гриб), кафедра хірургії післядипломної освіти (завідуючий кафедри – д.м.н. проф. О.Ткачук), кафедра клінічної фармакології і фармакотерапії (завідуючий кафедри – д.м.н. І. Купновицька), кафедра анестезіології та інтенсивної терапії (завідуючий кафедрою – д.м.н. професор І.Тітов) та працівниками базового медичного коледжу. Лікарня є базою для проходження інтернатури.

15.10.2020 17:07