Інформація про стан справ в Івано-Франківській області за червень 2015 року

1. Стан соціально-економічного розвитку Івано-Франківської області.

1.1. Динаміка соціально-економічного розвитку регіону в розрізі галузей економіки регіону (промисловість та підприємництво, сільське господарство, будівництво, транспорт, торгівля) та адміністративних районів.

Індекс виробництва промислової продукції за січень-червень 2015 року склав 96,3 відсотка.

Найбільший приріст досягнуто у виробництві гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції –18,6 відсотка.

Впродовж січня-червня поточного року підприємством ТОВ «Електролюкс Україна» виготовлено 81,7 тис. штук побутових автоматичних пральних машин сучасного рівня, що на 38,0 відс. більше відповідного періоду минулого року, і які, в основному, експортовано в країни Європейського Союзу. На державному підприємстві ВО «Карпати» зросли обсяги реалізованої електрокабельної продукції для сучасних транспортних засобів.

За підсумками липня цього року очікується індекс виробництва промислової продукції 97,0 відсотка.

За січень-червень поточного року усіма категоріями господарств забезпечено зростання обсягів виробництва продукції сільського господарства. Під урожай 2015 року загальна посівна площа складає 366,2 тис. га. Ярих культур посіяно на площі 206,7 тис.га, з них зернових - 153,3 тис.га., кукурудзи на зерно - 39,0 тис. га, гречки - 2,2 тис. га, сої - 22,3 тис. га, соняшнику - 12,1 тис. га, картоплі - 59,5 тис. га, овочів - 10,4 тис. га.

Усіма категоріями господарств вироблено 47,2 тис. тонн м’яса (у живій вазі), що на 3,1 тис. тонн (7,0 відс.) більше відповідного періоду минулого року. У порівнянні з січнем-червнем минулого року, у сільськогосподарських підприємствах на 400 гол. (3,4 відс.) зросла чисельність поголів’я великої рогатої худоби.

Продовжується робота щодо створення ферм сімейного типу. В області налічується 554 особистих селянських господарств. Функціонує 80 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

З метою наповнення споживчого ринку продуктами харчування за доступними цінами, в області протягом січня-червня проведено 1303 ярмаркових заходи, на яких реалізовано продукції на суму 48,5 млн. гривень.

Впродовж звітного періоду підприємствами області виконано будівельних робіт на суму 302,2 млн. гривень. Індекс будівельної продукції порівняно з відповідним періодом 2014 року становив 84,3 відсотка.

Триває робота щодо розроблення схеми планування території області. 16 червня 2015 року підписано договір між обласною державною адміністрацією та ДП УДНДІПМ «Діпромісто» (м. Київ) на завершення робіт з розробки схеми планування області.

Підприємствами залізничного та автомобільного транспорту області за січень-червень 2015 року перевезено 2,4 млн. тонн вантажів, що на 20,8 відс. більше обсягу перевезень за аналогічний період минулого року.

Загалом послугами пасажирського транспорту скористались 33,2 млн. пасажирів.

Через роздрібну торгову мережу підприємств, фізичних осіб-підприємців та мережу ринків від початку року населенню реалізовано товарів на суму 12 494 млн. гривень. У розрахунку на одну особу у січні-червні 2015 року реалізовано товарів на суму 9037 гривень. Обсяг роздрібного товарообороту підприємств у січні-червні 2015 року склав 3965,0 млн. гривень.

Індекс споживчих цін у червні цього року в Україні склав 102,2 відс., з початку року – 140,1 відс., в області – 101,8 відс. і 142,3 відс., відповідно. 

 

1.2. Виконання бюджету.

Cтаном на 01.07.2015 року до місцевих бюджетів області надійшло доходів (без врахування трансфертів) у сумі   1 151,6 млн. грн., у тому числі до загального фонду – 1 031,1 млн. гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року доходи загального фонду зросли на 281,2 млн. грн. або на 37,5 відсотка.

Видатків місцевих бюджетів області проведено у сумі 4 166,8 млн. грн., з яких по загальному фонду – 3 827,3 млн. грн., спеціальному – 339,5 млн. гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року видатки загального фонду зросли на 422,1 млн. грн., спеціального – на 157,4 млн. гривень.

Прострочена кредиторська заборгованість із заробітної плати працівникам бюджетних установ, які фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів в області відсутня.

 

 1.3. Інноваційно-інвестиційна діяльність.

 

В області забезпечуються необхідні умови для надходження інвестицій.

3-5 червня 2015 року на запрошення Агентства відновлювальних ресурсів Німеччини та компанії NAWAROBioEnergieAG перший заступник голови облдержадміністрації С. Басараб перебував у Німеччині. Обговорювались можливості співпраці з німецькою стороною у сферах енергетичної ефективності та відновлювальних джерел енергії. Зокрема, йшлося про перспективи будівництва заводу з виробництва біогазу у Городенківському районі. Також С. Басараб провів переговори з низкою компаній, під час яких обговорено можливості впровадження інвестиційних проектів.

9 червня 2015 року перший заступник голови облдержадміністрації С. Басараб, Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні Йон Фредеріксен, голова правління Міжнародного благодійного фонду «Сід Форум Україна»  Д. Подолєв підписали меморандум про співпрацю, яким передбачено відкриття в Івано-Франківську бізнес-центру.

10 червня 2015 року перший заступник голови облдержадміністрації С. Басараб та Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Сумі Шігекі провели переговори щодо взаємовигідної співпраці. Йшлося про впровадження інформаційних, енергозберігаючих технологій, розвиток туризму, залучення інвестицій з Японії.

Цього ж дня за участю заступника голови облдержадміністрації В. Кушніра відбулося засідання Наглядової ради з реалізації проекту «Івано-Франківська область – край для туризму», який має на меті впровадження ефективної регіональної політики та розвитку туристичної галузі. Присутні оговорили особливості впровадження регіональної цільової програми розвитку туризму в області до 2020 року та співробітництво, в межах програми, між органами влади, підприємствами та громадою. В. Кушнір наголосив на необхідності створення умов для ефективного функціонування туристичної індустрії, зокрема на підвищенні якості туристичних послуг та промоції регіону. З цього приводу туристичні райони Івано-Франківської області (Верховинський, Галицький, Долинський, Коломийський та Косівський) презентували програми використання соціально-економічного потенціалу та реалізацію створення візит-центрів та території районів.

 

15-17 червня 2015 року в області перебувала делегація представників Польсько-Української Господарчої Палати і польської компанії «UnitedOilfieldServices» з метою вивчення та обговорення перспектив співробітництва і впровадження інвестиційних проектів у нафтогазовій сфері. У ході зустрічей обговорювались питання геології та розвідки нафтогазових родовищ, буріння нафтових та газових свердловин, геофізичних досліджень свердловин, впровадження польського досвіду добування вуглеводнів тощо.

16 червня в Українському домі у Пекіні відбулася презентація інвестиційних проектів Івано-Франківської області. Серед можливих напрямків співпраці – створення індустріального парку та першого в Україні аграрного проекту замкнутого циклу виробництва, переробки та зберігання сільськогосподарської продукції й утилізації їх відходів, впровадження новітніх технологій з переробки фруктів і ягід, будівництво модульного міні заводу з переробки молока, туристична сфера.

23 червня 2015 року у рамках «Єврокарпатської ініціативи» голова облдержадміністрації О. Гончарук підписав меморандум про співпрацю з неурядовою канадською організацією SOCODEVI у рамках впровадження проекту «Розвиток молочного бізнесу в Україні». Документ передбачає надання консультативної допомоги у процесі створення молочарських кооперативів, забезпечення їх необхідним обладнанням, приладами контролю якості молока, технікою для заготівлі кормів, облаштування пасовищ.

24 червня 2015 року у рамках проекту «Просування інвестиційних можливостей і співпраці між малими та середніми підприємствами через розвиток транскордонних зв'язків у Карпатському регіоні проведено інвестиційний форум «Інвестиції в Карпатський регіон». Учасники форуму – представники малих підприємств Івано-Франківської області й повіту Марамуреш (Румунія) пропонували свої проекти та ідеї, продемонструвавши при цьому потенціал та можливості щодо співпраці, а також обмінялися досвідом.

За січень-червень 2015року у розвиток економіки області за рахунок усіх джерел фінансування вкладено 1078,1 млн. грн. капітальних інвестицій. Найвагомішу частку з них (99,8 відс. загального обсягу) склали інвестиції у матеріальні активи.

Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області становили 113,9 млн. дол. США, імпорту – 87,7 млн. дол. США. Проти відповідного періоду 2014 року обсяги експорту зменшилися на 22,3 відс., імпорту – в 1,7 раза. Позитивне сальдо склало 26,2 млн. дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту  – 1,30.

 

1.4. Вирішення проблем паливно-енергетичного комплексу і житлово-комунального господарства регіону, у тому числі стан оплати послуг населенням.

Підприємствами паливно-енергетичного комплексу забезпечено стабільне функціонування енергогенеруючих станцій, магістральних та розподільних систем електро-, газопостачання.

2 червня 2015 року перший заступник голови облдержадміністрації С. Басараб і директор департаменту «Електроенергетика» компанії «Сіменс Україна» С. Куфтин провели переговори, на яких йшлося про взаємовигідну співпрацю щодо вирішення важливих питань гідроенергетики, переробки біомаси тощо.

17 червня 2015 року на території Богородчанського району введено в експлуатацію Грабівське газове родовище із підтвердженими запасами газу близько 100 млн. куб. м. Компанія з іноземними інвестиціями ТОВ  «Прикарпатська енергетична компанія» завершила буріння свердловини 1-Грабівська, збудувала установку підготовки газу з автономним електричним живленням (встановлені сонячні батареї потужністю 5 кВт) та підвідний газопровід довжиною 9 км, який підключений до магістрального газопроводу УМГ «Прикарпаттрансгаз». Загальні інвестиції у реалізацію проекту становлять понад 50 млн. грн. Головним інвестором проекту виступила компанія MND Group (Чехія).

23 червня 2015 року голова облдержадміністрації О. Гончарук провів зустрічі з головою правління компанії NAWAROBioEnergieAG (Німеччина) Феліксом Гессом та директором компанії Йохеном Тілгером, а також з головою Державного агентства з енергоефективності С. Савчуком. Обговорювались можливості співпраці з німецькою стороною у сферах енергетичної ефективності та відновлювальних джерел енергії. Зокрема, йшлося про впровадження в Городенківському районі конкретного інвестиційного проекту з виробництва біометану. З цією метою було підписано багатосторонній меморандум.

На підприємствах паливно-енергетичного комплексу розроблено організаційно-технічні заходи з підготовки до наступного осінньо-зимового періоду та розпочато їх реалізацію.

На Бурштинській ТЕС відремонтовано 5 енергоблоків, проводиться капітальний ремонт блоку №6, запаси вугілля складають майже 350 тис. тонн (місячний запас). За 6 місяців цього року на ТЕС вироблено 4,9 млрд. кВт. год. електроенергії, що на 2 відс. більше відповідного періоду 2014 року.

Розпочато ремонтні роботи на ВФ «Калуська ТЕЦ» ДПЗД «Укрінтеренерго» (проводиться ремонт котла №1, генератора №2 та турбіни).  

У Богородчанському підземному сховищі газу  УМГ «Прикарпаттрансгаз» знаходиться 1,0 млрд. куб. м газу, що становить 43,5 відс. загального його об’єму 2,3 млрд. куб. м.

Впродовж звітного періоду населенням області сплачено за житлово-комунальні послуги 512,8 млн. грн. або 104,1 відс. нарахованих за цей період сум. Найвищий рівень оплати спостерігався у Тлумацькому – 145,8 відс., Рожнятівському – 136 відс. та Рогатинському – 134,9 відс. районах.

Середні нарахування за житлово-комунальні послуги на одного власника особового рахунку у червні 2015 року становили 386,2 грн.

Заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг склала 90,6 млн. грн. і збільшилась впродовж місяця на 9,4 млн. грн. або на 11,6 відс. Cередній термін заборгованості населення за всі види послуг склав 0,9 місяця.

 

1.5. Соціальний захист та подолання бідності (зайнятість населення, заборгованість із заробітної плати та виплати пенсій, матеріальної допомоги).

Протягом червня 2015 року послугами служби зайнятості області скористалися 16,8 тис. громадян, які мали статус безробітного.

За направленням центрів зайнятості протягом червня 2015 року отримали роботу 2,5 тис. осіб, з них 0,9 тис. зареєстрованих безробітних. На нові робочі місця з компенсацією єдиного соціального внеску працевлаштовано 89 безробітних. Кількість безробітних, які отримали допомогу по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності, становила 86 осіб.

Професійне навчання за направленням центрів зайнятості проходили 0,9 тис. безробітних, до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено понад 1,0 тис. осіб.

Станом на 1 липня 2015 року мали статус безробітного 14,4 тис. осіб, з них отримували допомогу по безробіттю – 12,0 тис. осіб.

Середня заробітна плата працівників області у червні поточного року порівняно з відповідним періодом минулого року зросла на 15,0 відс. і склала 3317 гривень. З початку року виплачено понад 4,5 млн. грн. заборгованої заробітної плати, у результаті чого борги перед працівниками області зменшились на 36,7 відс., у порівнянні з попереднім місяцем – на 21,6 відсотка.

Забезпечено своєчасну виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, досягнуто повного погашення боргів з оплати праці в 10 із 20 районів і міст обласного значення. Як наслідок – за темпами погашення заборгованості із виплати заробітної плати область займає 1 позицію щодо усіх інших регіонів України.

На обліку в органах Пенсійного фонду України в області станом на 1 липня 2015 року перебуває 365,8 тис. пенсіонерів, що на 1,2 тис. менше порівняно з аналогічним періодом минулого року (367,0 тис.). Середній розмір пенсій по області зріс з 1397,13 грн. станом на 01.07.2014 року до 1429,08 грн. станом на 01.07.2015 року або на 2,3 відс. Потреба коштів на виплату пенсій у липні поточного року становить 538,2 млн. грн.

У звітному періоді державну допомогу сім’ям з дітьми, державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасову допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів отримували 110,3 тис. сімей (осіб). Для надання допомоги профінансовано 159,1 млн. грн. за червень поточного року.

У січні-червні 2015 року за субсидіями для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг звернулись 41,9 тис. домогосподарств, що на 36,3 тис. або у 7,5 рази більше, ніж у січні-травні 2014 року. За цей період субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначено 15,7 тис. домогосподарств. Загальна сума призначених субсидій на оплату житлово-комунальних послуг у січні-червні 2015 року становила 6,0 млн. грн., що у 6,5 раза більше, ніж у січні-червні 2014 року.

 

1.6. Стан справ у закладах науки, освіти, культури, охорони здоров’я, розвиток фізичної культури і спорту, робота з жінками, молоддю та неповнолітніми.

З 1 по 10 червня в області проведено державну підсумкову атестацію у 9-х класах загальноосвітніх навчальних закладів, якою охоплено понад 14 тис. учнів. 11-12 червня відбулись урочисті заходи з нагоди вручення свідоцтв про освіту випускникам 9-х класів загальноосвітніх шкіл.

У період з 3 по 26 червня на базі 23 навчальних закладів (на території міст Івано-Франківська, Калуша, Коломиї) проведено зовнішнє незалежне оцінювання.

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей 2 червня відбувся благодійний гала-концерт переможців ХІІ обласного конкурсу «Бурштинове намисто» серед аматорських колективів професійно-технічних та вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації.

З метою підтримки і заохочення талановитої молоді та їх наставників 4 червня проведено свято-зустріч «Ми – надія твоя, Україно!», на якому нагороджено грамотами і грошовими преміями 133 учні-переможці олімпіад, конкурсів Всеукраїнського рівня та 128 учителів.

З метою популяризації вивчення іноземних мов вперше цього року з 1 червня впродовж трьох тижнів діяли літні мовні табори у 45 загальноосвітніх школах області. 1834 учні відпочивали та одночасно вивчали іноземні мови: англійську, німецьку, польську та французьку.

Впродовж червня проведено конкурсний відбір дітей на навчання в Івано-Франківський обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей із сільської місцевості, Івано-Франківський фізико-технічний ліцей-інтернат та Прикарпатський військово-спортивний ліцей-інтернат.

 З 26 по 30 червня у професійно-технічних навчальних закладах області 4754 випускникам урочисто вручено дипломи про присвоєння робітничої кваліфікації.

Впродовж звітного періоду управлінням культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації проведено: урочистості з нагоди 70-річчя Івано-Франківського обласного академічного театру ляльок імені Марійки Підгірянки; обласне свято народної хореографії «Арканове коло»; I Міжнародний фестиваль карильонного та дзвонового мистецтва «Дзвони ясної гори єднають усіх»; благодійний мистецький проект за участю лауреата Міжнародних вокальних конкурсів – Ю. Лук'янченка і симфонічного оркестру обласної філармонії; нараду з директорами музеїв області за участі працівників Міністерства культури України та Київського офісу Інституту Кеннана; урочистості та святковий концерт до Дня Конституції України.

Впродовж 7-11 червня 2015 року група організаторів охорони здоров’я та кардіологів ознайомилась з організацією надання медичної допомоги у закладах охорони здоров’я Опольського воєводства (Польща) у рамках реалізації підписаної угоди з адміністрацією Воєводського медичного центру м. Ополє. За час підписання угоди про співпрацю 18 кардіологів області пройшли тижневе стажування на базі закладів охорони здоров’я Опольського воєводства.

11 червня 2015 року відбулася нарада з головними лікарями амбулаторій загальної практики сімейної медицини гірської місцевості, на якій обговорено надання медичної допомоги у специфічному регіоні з подальшим напрацюванням Концепції. Заслухано досвід роботи первинної ланки у Великобританії, Угорщині, Румунії, Польщі, а також обговорено ряд проблем надання медичної допомоги, зокрема, забезпечення транспортом, високе навантаження на одного лікаря, травматизм, недосконале оснащення, кадрове та інформаційне забезпечення амбулаторії тощо.

За участю представників структурних підрозділів у справах молодіжної політики та центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді райдержадміністрації та виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення 3 червня 2015 року проведено тематичну конференцію «Молодь Прикарпаття: здоровий спосіб життя – успішне майбутнє».

У червні 2015 року проведено І етап обласної молодіжної патріотичної науково-пізнавальної програми «Чорний Ліс – 2015».

З нагоди відзначення Дня Молоді і Дня молодіжних громадських організацій 25 червня 2015 року відбувся Форум молоді Прикарпаття.

24 червня 2015 року 42 дітей пільгових категорій області відправлено в Український дитячий центр «Молода гвардія» на VІ тематичну зміну, яка триватиме з 24 червня по 14 липня 2015 року.

До Міжнародного дня боротьби з наркоманією в м. Івано-Франківську 26 червня 2015 року організовано обласну молодіжну профілактичну акцію «Прикарпаття проти наркотиків».

Залучення дітей та молоді області до систематичних занять фізичною культурою і спортом забезпечують 54 спортивні школи, мережа яких збережена.

За звітний період проведено 22 чемпіонати і Кубки області та 45 навчально-тренувальних зборів для якісної підготовки спортсменів до національних і міжнародних змагань.

У національних змаганнях спортсмени Прикарпаття здобули 51 медаль, з яких 22 золотих, 12 срібних та 17 бронзових.

На чемпіонаті Європи з легкої атлетики, що проводився в Росії 20-21 червня 2105 року, золоту медаль здобула Х. Стуй, бронзову медаль отримала А. Ткачук.

На міжнародному турнірі з настільного тенісу серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату, що відбувся в Словенії, В. Петрунів здобув золоту та срібну нагороди у командному заліку, а також срібну нагороду в особистому заліку.

На І Європейських Іграх, які проводились у м. Баку (Азербайджан), прикарпатські спортсмени вибороли 4 нагороди, а саме: Ф. Хашалов здобув одразу 2 нагороди (золоту і срібну) з бодібілдингу, самбістка Олена Сайко виборола срібну медаль, а також срібну медаль здобула збірна команда України зі стрітболу (баскетбол 3*3), основу якої складають спортсменки з Івано-Франківська.

На обліку служб у справах дітей, станом на 01.07.2015 року, перебувало 1546 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 405 дітей перебувало на обліку, як такі, що опинились у складних життєвих обставинах.

Із 1546 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 1212 -  влаштовані під опіку, піклування.

В області функціонує 84 прийомні сім’ї, куди влаштовано 119 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 6 будинків сімейного типу, у яких виховується 37 дітей.

Впродовж січня-червня 2015 року у сім’ї громадян під опіку, піклування влаштовано 77 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, створено 6 прийомних сім’ї (влаштовано 11 дітей-сиріт), 1 дитячий будинок сімейного типу (влаштовано 5 дітей-сиріт), громадянами України усиновлено 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Загалом, сімейними формами виховання охоплено 88,48 відс. дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

В області діють заклади соціального захисту дітей: обласний (м. Івано-Франківськ) та міжрегіональний (с. Мединя Галицького району) центри соціально-психологічної реабілітації дітей (на 30 місць кожний, термін перебування дітей до 9 місяців). У цих закладах впродовж січня-червня 2015 року отримали допомогу 132 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах (70 - в обласному центрі і 62 у міжрегіональному центрі).

 

2. Суспільно-політична ситуація у регіоні.

 

2.1. Взаємодія місцевих органів виконавчої влади з об'єднаннями громадян та політичними партіями, органами місцевого самоврядування

Станом на 1 липня 2015 року у головному управлінні юстиції в області зареєстровано 191 обласну організацію політичної партії. У звітному періоді суспільно-політична ситуація в області була відносно стабільною.

3 червня відбувся ІІІ з’їзд волонтерів України. Представники волонтерських організацій, які опікуються бійцями АТО, їх сім’ями та сім’ями переселенців, з’їхалися до м. Івано-Франківська. До заходу долучились представники сусідніх держав, які активно допомагають постраждалим у ході АТО. З’їзд відбувся у рамках передачі гуманітарної допомоги з Угорщини загальною вагою близько 126 тонн. Для передачі вантажу прибув Надзвичайний і Повноважний Посол Угорської Республіки в Україні Ерно Кешкень. Окрім того, угорці планують допомогти з лікуванням 20 бійців АТО та відпочинком дітей. 6 бійців вже проходять лікування в Угорщині, ще 14 прибудуть на лікування найближчим часом.

Відбулося засідання обласного координаційного комітету допомоги пораненим під час антитерористичної операції за участю заступника голови облдержадміністрації, співголови комітету І. Пасічняка. З обласного бюджету 26 сім’ям учасників АТО виплачено матеріальну допомогу на загальну суму 2 млн. гривень. Підготовлено проект розпорядження, згідно з яким сім’ї, які не отримували допомогу з державного бюджету, зокрема бійців-добровольців, отримають допомогу з обласного бюджету у сумі 100 тис. гривень.

З метою посилення взаємодії органів влади з громадськістю голова облдержадміністрації О. Гончарук зустрівся з представниками громадських організацій області. На засіданні обговорено питання соціальних виплат загиблим під час проведення АТО військовослужбовцям, покращення роботи районних управлінь соціального захисту та ряд інших питань. Окрему увагу приділено плану проведення ремонту доріг в області, зокрема, обговорено терміни проведення тендерів та орієнтовного початку виконання робіт. Голова облдержадміністрації закликав усіх бажаючих контролювати роботу відомства, а також якість виконання ремонтних робіт переможцями тендерів.

22 червня відбувся брифінг голови облдержадміністрації О. Гончарука. Спілкуючись із журналістами, О. Гончарук розповів про ситуацію щодо ремонту доріг, реалізації інвестиційних проектів на теренах області, будівництва фортифікаційних споруд на сході України тощо.

Представники органів влади активно здійснювали роботу щодо роз’яснення процедури та етапів проведення децентралізації. Зокрема, проведено прес-конференцію за участю керівника апарату облдержадміністрації Р. Панасюка та депутата обласної ради Д. Дзвінчука з питань реформи місцевого самоврядування у Івано-Франківській області, на якій інформовано про напрацювання проекту перспективного плану формування територій громад області та підготовку до внесення проекту на засідання сесії обласної ради для обговорення та схвалення. Окрім того, здійснено виїзні консультації обласної робочої групи щодо формування територій громад області.

5 червня відбулося засідання позачергової тридцять шостої сесії обласної ради VI демократичного скликання за участю голови облдержадміністрації О. Гончарука та народного депутата України
Ю. Дерев'янка. Під час засідання керівник апарату облдержадміністрації Р. Панасюк презентував проект перспективного плану формування територіальних громад області. Голова обласної ради наголосив на численних неточностях у законодавстві України, прийнято пропозиції щодо внесення змін до законодавчої бази при здійсненні децентралізації влади та ухвалено рішення про доопрацювання та повторний розгляд проекту перспективного плану на черговому засіданні сесії. У відповідності до рекомендацій дано доручення провести додатково консультації з уповноваженими представниками органів місцевого самоврядування та територіальних громад для вирішення спірних питань та подати остаточні пропозиції до проекту перспективного плану формування територій громад області для внесення їх на розгляд сесії обласної ради.

15 червня 2015 відбулася розширена семінар-нарада за участі керівництва облдержадміністрації та обласної ради, народних депутатів, експерта Мінрегіону України Ю. Ганущака, депутатів місцевих рад всіх рівнів, органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, членів регіональної та районних (міських у містах обласного значення) робочих груп, працівників Офісу реформ, представників територіальних громад, громадських організацій, політичних партій, ЗМІ з питань підготовки проекту перспективного плану формування територіальних громад області. Експертом Мінрегіону України Ю. Ганущаком проведено консультації з членами районних (міських у містах обласного значення) робочих груп та представниками органів місцевого самоврядування щодо відповідності визначених потенційних адміністративних центрів вимогам Методики.

16 червня 2015 року керівник апарату обласної державної адміністрації Р. Панасюк, працівники  Офісу реформ області зустрілися із представниками ОБСЄ Марко Кіршбаумом (Швейцарія) та Лешеком Кочіком (Польща).   Р. Панасюк проінформував представників ОБСЄ про хід реформи на Прикарпатті, про виклики та загрози, які виникають у ході проведення реформи, про результати роботи регіональної робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій громад області.

26 червня голова облдержадміністрації О. Гончарук, народні депутати України Ю. Тимошенко та Ю. Дерев’янко  взяли участь у роботі другого пленарного засідання позачергової тридцять шостої сесії обласної ради VI демократичного скликання. Керівник апарату Івано-Франківської облдержадміністрації Р. Панасюк представив депутатам доопрацьований перспективний план утворення об’єднаних територіальних громад на Прикарпатті. За новим доопрацьованим планом загальна кількість об’єднаних територіальних громад в області становить 61. Після обговорення схвалено перспективний план лише 12 об’єднаних громад, які підготували документи для об’єднання, створення ж решти 49 об’єднань відправлено на доопрацювання.

Проведено додаткові консультації з районними та міськими робочими групами щодо формування проекту перспективного плану формування територій громад області. Надано додаткові методично-інформаційні рекомендації з приводу проведення об’єднання територіальних громад. Розроблено чіткий покроковий алгоритм дій сільського, селищного, міського голови – ініціатора об’єднання територіальних громад та сільського, селищного, міського голови, якому надіслано пропозицію щодо об'єднання.

 

3. Організаційно-кадрові питання місцевих державних адміністрацій.

3.1. Стан кадрового забезпечення керівного складу місцевих державних адміністрацій.

Станом на 1 липня 2015 року на посадах керівного складу обласної і районних державних адміністрацій працює:

- 3 заступники голови обласної державної адміністрації (в т.ч. перший заступник та два заступники голови облдержадміністрації) із 3;

- 14 голів районних державних адміністрацій із 14.

На 28 посадах перших заступників та заступників голів районних державних адміністрацій працює 26 осіб, вакантні:               1 посада заступника голови Рожнятівської та Тисменицької райдержадміністрацій.

 

3.2. Взаємодія місцевих державних адміністрацій з керівництвом центральних органів виконавчої влади щодо призначення керівників територіальних підрозділів, керівників підприємств, установ, організацій, що перебувають у державній власності.

Обласна державна адміністрація здійснює контроль за дотриманням Указу Президента України від 16 квітня 2010 року № 542 «Про деякі питання забезпечення здійснення повноважень місцевими державними адміністраціями».

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 січня 2012 року № 45 «Про затвердження Порядку призначення на посади керівників територіальних органів центральних органів виконавчої влади» в обласній державній адміністрації додержуються установлені строки розгляду питань про погодження призначення та звільнення з посад керівників територіальних органів центральних органів виконавчої влади.

 

4. Вирішення найважливіших соціально-економічних проблем регіону.

Впродовж червня 2015 року відбулась низка заходів, які були спрямовані на вирішення соціально-економічних проблем регіону.

У рамках робочого візиту голова облдержадміністрації О. Гончарук відвідав Рожнятівський район. Голова облдержадміністрації провів нараду із господарським активом Рожнятівського району, оглянув інформаційний центр допомоги учасникам АТО, Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів та новозбудований басейн. У рамках робочої поїздки обговорено питання прозорого (за участю громадськості) та ефективного використання виділених коштів на ремонт доріг, інформування населення про порядок отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг за новими тарифами, організація роботи щодо підготовки закладів освіти району до нового навчального року. Окремо О. Гончарук зосередив увагу на потребі підтримки постійної комунікації з громадськістю району.

17 червня 2015 року відбулася зустріч медичної громадськості, голів військово-лікарських комісій з представниками громадських організацій регіону з метою вирішення нагальних проблемних питань діяльності галузі охорони здоров’я області. Після обговорення прийнято спільне рішення.

Голова облдержадміністрації О. Гончарук разом із народним депутатом України М. Довбенком та керівником служби автомобільних доріг області М. Процівим провели прес-конференцію для місцевих засобів масової інформації стосовно ситуації, яка склалася довкола необхідності ремонту автошляхів області. Найближчим часом буде проведено тендер на будівництво ділянок трьох доріг в області: «Мукачево-Львів», «Стрий-Чернівці» та «Татарів – Кам'янець-Подільський». Це найбільш проблемні ділянки доріг, кошти на ремонт яких виділено Кабінетом Міністрів України. При облдержадміністрації буде утворено контрольно-ревізійну групу, яка працюватиме у режимі онлайн, до її складу увійдуть представники громадськості, силових структур, прокуратури, народні депутати України, які здійснюватимуть моніторинг ремонтних робіт.

         

5. Основні проблемні питання, які необхідно вирішити  у 2015 році:

 

5. 1. Зменшення обсягів буріння та видобутку вуглеводнів на території області

Нафтогазовий комплекс займає одне з важливих місць серед галузей господарства області, видобуває майже 13 відс. нафти з газовим конденсатом та 3 відс. газу в Україні, забезпечує роботою майже 10 тисяч осіб.

Основні обсяги видобутку вуглеводнів в області припадають на структурні підрозділи ПАТ «Укрнафта» – НГВУ «Надвірнанафтогаз» і «Долинанафтогаз», які розробляють 22 родовища, що в більшості є малодебітними зі складними умовами видобутку, практично зупинено проведення пошуково-розвідувального буріння.

З 2004 року в області спостерігається тенденція до скорочення обсягів нафтогазовидобутку. У 2014 році на території області видобуто нафти 364,8 тис. тонн (на 5,9 відс. менше до обсягу, видобутого у 2013 році), газу – 470,3 млн. куб. м. (на 4,1 відс. менше).

Разом з тим, за умови фінансування проведення геологорозвідувальних робіт на території області є перспектива отримати промислові притоки вуглеводнів та наростити їх запаси.

 

Шляхи вирішення:

 

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України (В. Демчишин)

 

 

 

НАК «Нафтогаз України» (А. Коболєв)

Вжити заходів щодо збільшення обсягів експлуатаційного та розвідувального буріння, нарощення ресурсної бази вуглеводнів, налагодження ефективної роботи нафтогазовидобувних підприємств – структурних підрозділів ПАТ «Укрнафта».

 

НАК «Надра України» (Я. Климович)

Вирішити питання виділення коштів з державного бюджету ДП «Західукргеологія» для фінансування геологорозвідувальних робіт, які проводить Калуська нафтогазорозвідувальна експедиція.

 

Очікувані результати

Збільшення обсягів експлуатаційного та розвідувального буріння, видобутку вуглеводнів, нарощення ресурсної бази вуглеводнів, налагодження ефективної роботи нафтогазовидобувних підприємств, збільшення надходження коштів до бюджетів.

 

5.2. Відновлення роботи та виведення на проектну потужність основних виробництв ТОВ «Карпатнафтохім»

З 1 січня 2014 року повторно зупинено одне з найбільших хімічних підприємств в Україні ТОВ «Карпатнафтохім», яке є бюджетоутворюючим для області і на якому працює більше 2,0 тис. фахівців.

На цей час не вирішеними залишаються виконання вимог Меморандуму про порозуміння між Кабінетом Міністрів України та ВАТ «Лукойл» щодо діяльності українських підприємств групи «Лукойл» (ТОВ «Карпатнафтохім») у частині встановлення нульової ставки акцизного податку при ввезенні (придбанні) на митну територію України скрапленого газу і важких дистилятів, підвищення ставки ввізного мита на полівінілхлорид, не змішаний з іншими речовинами, та поліетилен до гранично допустимого СОТ рівня – 6,5 відсотка.

 

Шляхи вирішення:

 

      Кабінету Міністрів України

Повторно внести на розгляд Верховної Ради України питання внесення змін до Митного кодексу України щодо:

- встановлення нульової ставки акцизного податку при ввезенні (придбанні) на митну територію України скрапленого газу і важких дистилятів з метою їх використання виключно для виробництва етилену, що здешевить випуск поліетилену та підвищить його конкуренто­спроможність;

- підвищення ставки ввізного мита на полівінілхлорид, не змішаний з іншими речовинами, та поліетилен до гранично допустимого СОТ рівня – 6,5 відсотка для забезпечення вітчизняного ринку продукцією українського виробництва, створення належних умов для конкуренції вітчизняних хімічних підприємств з аналогічними іноземними виробниками, що призведе до зростання надходжень до Державного бюджету України і дасть можливість переорієнтувати реалізацію цієї продукції на внутрішній ринок.

 

5.3.       Вилучення ПрАТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод» з переліку об'єктів, що підлягають приватизації

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2015 р. № 271 ПрАТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод» включено до переліку об’єктів, що підлягають приватизації у 2015 році.

Це товариство - єдиний у державі виробник автомотрис АМВ для потреб служб електропостачання і колійного господарства, входить у структуру комерційних зв’язків "Укрзалізниці" з виготовлення, ремонту, модернізації рухомого складу та випуску для нього запчастин, що становить більше 90,0 відс. його продукції, та внесено до переліку підприємств, які становлять єдиний виробничо-технічний комплекс залізничного транспорту загального користування.

За останні роки підприємство працює прибутково, стабільно нарощує обсяги виробництва, забезпечує збереження 400 робочих місць, регулярно вносить платежі до бюджетів усіх рівнів і є одним з найбільших платників податків серед промислових підприємств області (більше 12 млн. грн. у рік).

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015  р. № 83 товариство віднесено до об’єктів державної власності,   що    мають    стратегічне    значення    для  економіки   і безпеки держави.

 

Шляхи вирішення:

 

 

Фонду державного майна України (І. Білоус)

 

 

 

Мінінфраструктури України

     (А. Пивоварський)

 

Враховуючи ефективну роботу ПрАТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод» у державному секторі економіки підготувати матеріали для внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2015  р. № 271 щодо вилучення товариства з переліку об’єктів, що підлягають приватизації.

 

    Очікуваний результат:

Збереження стратегічно важливого для залізничного транспорту виробництва, освоєння нових видів конкурентоспроможної продукції, створення нових робочих місць, регулярне внесення платежів до бюджетів усіх рівнів.

 

 

 

 

20.08.2015 19:00