Для представників об’єднаних територіальних громад в області провели навчальний семінар з питань цивільного захисту

news-image
Івано-Франківським Центром розвитку місцевого самоврядування спільно з головним управлінням ДСНС в області для представників об’єднаних територіальних громад було організовано семінар на тему «Секторальна децентралізація: стан впровадження та основні перешкоди – пожежна безпека та цивільний захист населення».

За словами директора ІФ ЦРМС Руслана Панасюка, проведення навчання з огляду на реформу децентралізації є надзвичайно важливим етапом. Зі створенням ОТГ на їх керівників покладається висока відповідальність не тільки за розвиток медицини і освіти, а й за сферу цивільного захисту.

На семінарі особливо наголошувалося на питанні створення органів забезпечення цивільного захисту на рівні громади. Так, керівником цієї ланки буде голова ОТГ, який разом з тим очолюватиме й комісію ТЕБ і НС. Далі у громаді повинні створити постійно діючий орган управління цивільним захистом, місцеву пожежну службу, добровільні протипожежні формування та спеціалізовані служби ЦЗ.

Водночас фахівці акцентували увагу на переліку нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, які необхідно підготувати. Зокрема, потрібно затвердити рішення про організацію цивільного захисту, підготувати положення про ланку ОТГ територіальної підсистеми єдиної державної системи ЦЗ та прийняти рішення про комісію ТЕБ і НС ОТГ. Для створення таких документів працівниками управління ДСНС в області було надано представникам ОТГ електронні зразки. Перший заступник начальника обласного управління Ігор Оксентюк запевнив, що працівники територіального відомства нададуть методичну допомогу та допоможуть підготувати відповідну документацію.

Упродовж семінару порушувались питання щодо порядку створення та функціонування підрозділів пожежної охорони, порядку утримання системи зовнішнього протипожежного постачання населених пунктів, розвитку міжнародного співробітництва у сфері пожежної безпеки, соціального захисту та страхування членів добровільної місцевої пожежної охорони.

Експерт РВ АМУ Марія Баран розповіла про напрямки залучення інвестицій для розвитку системи пожежної безпеки та цивільного захисту населення.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

24.03.2017 13:06