Дієвими пропозиціями доповнили Концепцію з розвитку гірських територій України

news-image
Сьогодні в обласній державній адміністрації перший заступник голови ОДА Марія Савка провела нараду, де було обговорено проект Концепції з розвитку гірських територій України. Цей захід відбувся за участі заступника голови облдержадміністрації Ярослава Паранюка, заступника голови обласної ради Сергія Басараба, керівників структурних підрозділів ОДА, райдержадміністрацій, районних рад та об’єднаних територіальних громад, де розташовані гірські населені пункти

«18 липня відбудеться засідання робочої групи, де має бути остаточно сформований проект Концепції з розвитку гірських територій України.  Ми від свої області направляли свої пропозиції до неї Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України – зауважила,  розпочинаючи засідання, Марія Савка – Відновлення дорожньо-транспортної інфраструктури, захист навколишнього середовища, збереження, підтримка культурної спадщини та багато інших пропозицій вже в проекті концепції. Однак, сьогодні ми хочемо порадитися з вами та доповнити її дієвими пропозиціями оскільки ця концепція є основою для майбутніх законів, розпоряджень і постанов Кабінету міністрів України для розвитку Карпат».

Івано-Франківщина є гірською областю. Для динамічного зростання Карпатського регіону важливу роль відіграє не тільки робота на місцях, а й продумана державна політика розвитку області. На сьогодні із 804 населених пунктів 240 розташовані у гірській місцевості, де проживає майже 30 відсотків населення.

Зазначалося, що метою концепції є відновлення та розбудова, перш за все, дорожньої, транспортної, комунальної, телекомунікаційної інфраструктур, створення сприятливих умов для розвитку бізнесу, збільшення рівня реальних доходів населення гірських територій від традиційних промислів і ремесел, а також завдяки впровадженню новітніх організаційних форм виробничо-господарської діяльності.

Також важливими напрямками цієї концепції є заходи із захисту навколишнього середовища, збереження культурної спадщини та приведення законодавства у сфері розвитку гірських територій у відповідність із стандартами ЄС.

Під час наради говорилося і про розробку програми розвитку гірських територій, наповнення місцевих бюджетів та багато іншого.

Підсумовуючи нараду, Марія Савка доручила зібрати пропозиції до проекту Концепції з розвитку гірських територій України й наголосила: «Ми повинні зробити усе необхідне для розробки досконалого державного документу, який дасть основу для розвитку Карпат».

Відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

11.07.2018 15:21