Бюджетні успіхи децентралізації на Прикарпатті

news-image
В Івано-Франківську відбувся семінар «Основні аспекти впровадження реформи децентралізації на Прикарпатті».

У заході взяли участь заступник голови - керівник апарату облдержадміністрації Валерій Крецул, представники регіональної робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій громад області, керівний склад районних (міських) робочих груп райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення зі сприяння проведенню децентралізації влади, працівники управління з організаційної роботи апарату облдержадміністрації та експерти Офісу реформ.

Регіональний консультант з бюджетних питань Юрій Стефанчук розповів про бюджетні успіхи децентралізації на Прикарпатті. «Аналізуючи перший квартал бюджетного періоду за 2016 рік, можна стверджувати, що покращилися видатки із загального обсягу бюджету. Тобто питома вага заробітної плати у загальному обсязі бюджетів знизилась, а це означає, що вивільнені кошти можна витрачати на благоустрій, місцеві пільги, допомоги тощо», - наголосив Юрій Стефанчук. За словами експерта, за перший квартал у всіх об’єднаних територіальних громадах Прикарпаття є перевиконання бюджету, зокрема у Верхнянській ОТГ – на 84,4 %, у Старобогородчанській ОТГ – на 61,3 % і Печеніжинській ОТГ – на 15,4%.

Начальник відділу розробки та супроводу регіональних програм управління регіонального розвитку департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури облдержадміністрації Лариса Зикова проаналізувала основні напрямки використання додаткових коштів у вигляді інфраструктурної субвенції.

Своєю чергою експерт з правових питань Марія Баран акцентувала на алгоритмі об’єднання територіальних  громад, підкресливши, що для того, щоб формувати у 2017 році бюджети на новій основі, процес об’єднання потрібно завершити до середини липня. За її словами, надзвичайно важливим є проведення громадського обговорення процесу об’єднання громад  задля якнайповнішого врахування думки громадськості. 

Селищний голова першої в Україні Печеніжинської ОТГ Ігор Довірак поділився досвідом щодо порядку організації роботи об’єднаної територіальної  громади. 

А експерт з питань децентралізації Руслан Панасюк, підбиваючи підсумки семінару, звернув увагу, що найбільшою перепоною добровільного об’єднання громад є недостатнє інформування щодо важливості реформи. «Завдання семінару – розширити коло агітаторів, які доноситимуть до людей об’єктивну інформацію про децентралізацію влади, щоб до осені в нашій області було утворено ще кілька сильних громад», - зазначив Руслан Панасюк. 

08.06.2016 17:15