Актуальні питання діяльності фермерських господарств Прикарпаття обговорили в департаменті агропромислового розвитку

news-image
Днями відбулася конференція асоціації фермерів та приватних землевласників області, участь у якій взяв директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Іван Андріїшин.

Під час цього заходу делегати від районних асоціацій заслухали звіт голови Володимира Слободяна про роботу асоціації у 2017 році та визначили основні завдання на поточний рік.

Особливий інтерес у фермерів викликала інформація директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Івана Андріїшина щодо фінансової підтримки сільгоспвиробників з державного та обласного бюджетів.

Посадовець наголосив, що з державного бюджету для підтримки аграрного сектору України у 2018 році буде спрямовано 6,3 мільярда гривень. Зокрема, сільськогосподарським товаровиробникам передбачено часткову компенсацію вартості придбання нової сільгосптехніки та обладнання вітчизняного виробництва, компенсацію частини тіла кредиту, залученого на будівництво тваринницьких комплексів, відшкодування вартості введених в експлуатацію тваринницьких комплексів, здешевлення утримання великої рогатої худоби молочного напрямку в агропідприємствах, здешевлення утримання молодняку, що утримується в господарствах громадян, здешевлення вартості посадкового матеріалу у садівництві та ягідництві.

При цьому малим та середнім фермерським господарствам передбачено відшкодування вартості закупленого українського насіння, вартості дорадчих послуг. Також ця категорія сільгосптоваровиробників отримає доступ до дешевого кредитного ресурсу та користуватиметься додатковою преференцію при купівлі вітчизняної сільгосптехніки – їм компенсується 40% її вартості.

У рамках підтримки та розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів держава співфінансуватиме проекти, які реалізуються кооперативами в тваринництві, садівництві, будівництві овоче- та фруктосховищ, беручи на себе 70 відсотків витрат на придбання нового обладнання для них.

Також очільник аграрного департаменту повідомив, що в обласному бюджеті для підтримки аграрного сектору Прикарпаття передбачено 2,1 мільйона гривень.

Як зауважив Іван Андріїшин, між асоціацією фермерів і землевласників області та обласною владою налагодилася тісна співпраця, що дозволяє вирішувати проблеми, які виникають у процесі їхньої господарської діяльності.

На завершення конференції наші фермери обрали делегатів Всеукраїнського з'їзду фермерів, який відбудеться найближчим часом у Києві.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

12.02.2018 14:09